Echo Investment logoINTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoSchüco International Polska logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoWOMAK HOLDING logoPartner Capital Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoFYI Commercial Consulting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoNowy Styl Group logoSawig Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTriGranit Corporation logoBusiness House logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCHB14 logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoALLCON INVESTMENT logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoCity Space logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu okiem PAIiIZ

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku.

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku. Podczas poniedziałkowego spotkania w siedzibie Agencji prezes Sławomir Majman zwrócił uwagę, iż sektor outsourcingu dominuje wśród inwestycji prowadzonych przez PAIiIZ. Tylko w 2015 r. projekty usługowe stanowiły ponad 40 proc. wszystkich inwestycji. Z kolei zatrudnienie w omawianym sektorze wzrosło o 15 proc. Ubiegły rok to także dynamiczny przyrost liczby projektów informatycznych. Wrosło także zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów z Niemiec, którzy znajdują się na drugim miejscu za przedsiębiorcami amerykańskimi.

Podczas spotkania PAIiIZ określiliśmy branżę outsourcingu mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa czy energetyki” i są to słowa bardzo trafne. W ostatnich latach zauważalny jest ogromny wzrost inwestycji w branży BSS w Polsce co wiąże się z powstawaniem nowych i, co szczególnie ważne, jakościowych miejsc pracy. Polscy managerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Coraz większe zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów zagranicznych sprawia, iż pojawiają się nowe rozwiązania, które ułatwiają proces decyzyjny. Przykładem jest Best2Invest – interaktywna platforma dostępna w 6 językach, która umożliwia poznanie wszystkich walorów polskich lokalizacji. Warto podkreślić, że wśród mocnych stron Polski wymienia się właśnie duże nasycenie ośrodkami miejskimi, co gwarantuje szeroką i zróżnicowana ofertę inwestycyjną – mówi Wiktor Doktór.
 

Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra