GTV Lighting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoGłówka Pracuje logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTorus logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoPRO-INVEST S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSpectra Development logoBusiness House logoOnyx Business Point logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoCity Office logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu okiem PAIiIZ

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku.

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku. Podczas poniedziałkowego spotkania w siedzibie Agencji prezes Sławomir Majman zwrócił uwagę, iż sektor outsourcingu dominuje wśród inwestycji prowadzonych przez PAIiIZ. Tylko w 2015 r. projekty usługowe stanowiły ponad 40 proc. wszystkich inwestycji. Z kolei zatrudnienie w omawianym sektorze wzrosło o 15 proc. Ubiegły rok to także dynamiczny przyrost liczby projektów informatycznych. Wrosło także zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów z Niemiec, którzy znajdują się na drugim miejscu za przedsiębiorcami amerykańskimi.

Podczas spotkania PAIiIZ określiliśmy branżę outsourcingu mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa czy energetyki” i są to słowa bardzo trafne. W ostatnich latach zauważalny jest ogromny wzrost inwestycji w branży BSS w Polsce co wiąże się z powstawaniem nowych i, co szczególnie ważne, jakościowych miejsc pracy. Polscy managerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Coraz większe zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów zagranicznych sprawia, iż pojawiają się nowe rozwiązania, które ułatwiają proces decyzyjny. Przykładem jest Best2Invest – interaktywna platforma dostępna w 6 językach, która umożliwia poznanie wszystkich walorów polskich lokalizacji. Warto podkreślić, że wśród mocnych stron Polski wymienia się właśnie duże nasycenie ośrodkami miejskimi, co gwarantuje szeroką i zróżnicowana ofertę inwestycyjną – mówi Wiktor Doktór.
 

Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
mantra