Nowy Styl Group logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGhelamco Poland logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu okiem PAIiIZ

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku.

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku. Podczas poniedziałkowego spotkania w siedzibie Agencji prezes Sławomir Majman zwrócił uwagę, iż sektor outsourcingu dominuje wśród inwestycji prowadzonych przez PAIiIZ. Tylko w 2015 r. projekty usługowe stanowiły ponad 40 proc. wszystkich inwestycji. Z kolei zatrudnienie w omawianym sektorze wzrosło o 15 proc. Ubiegły rok to także dynamiczny przyrost liczby projektów informatycznych. Wrosło także zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów z Niemiec, którzy znajdują się na drugim miejscu za przedsiębiorcami amerykańskimi.

Podczas spotkania PAIiIZ określiliśmy branżę outsourcingu mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa czy energetyki” i są to słowa bardzo trafne. W ostatnich latach zauważalny jest ogromny wzrost inwestycji w branży BSS w Polsce co wiąże się z powstawaniem nowych i, co szczególnie ważne, jakościowych miejsc pracy. Polscy managerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Coraz większe zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów zagranicznych sprawia, iż pojawiają się nowe rozwiązania, które ułatwiają proces decyzyjny. Przykładem jest Best2Invest – interaktywna platforma dostępna w 6 językach, która umożliwia poznanie wszystkich walorów polskich lokalizacji. Warto podkreślić, że wśród mocnych stron Polski wymienia się właśnie duże nasycenie ośrodkami miejskimi, co gwarantuje szeroką i zróżnicowana ofertę inwestycyjną – mówi Wiktor Doktór.
 


0.0
Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra