Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoRIS Kotes logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Pierwszy biurowiec Penty w Polsce wyrasta w Warszawie

D48
Na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu, powstaje pierwsza inwestycja biurowa Penty Investments w Polsce – D48.

Na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu, powstaje pierwsza inwestycja biurowa Penty Investments w Polsce – D48. Biurowiec klasy A odda na stołeczny rynek ponad 26 000 mkw. powierzchni najmu. Obiekt od strony ul. Domaniewskiej będzie miał 11 kondygnacji naziemnych (łącznie z parterem), a od ul. Postępu – 8 kondygnacji. Na 7, 9 oraz 10 piętrze powstaną przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy. Z kolei parter będzie pełnił funkcję handlowo-usługową – na ok. 1800 mkw. znajdzie się m.in. restauracja, kiosk, apteka. Poziom -2 oraz -1 będzie przeznaczony na parking podziemny z 435 miejscami parkingowymi dla najemców. Dla gości natomiast na poziomie parteru zostanie udostępniony parking z 45 stanowiskami. Z kolei rowerzyści będą mogli korzystać z m.in. wyznaczonych miejsc dla rowerów, jak również przebieralni i pryszniców. W obrębie działki, na której powstaje inwestycja, znajdą się również tereny zielone z małą architekturą.

Penta Investments oraz wyłączny agent budynku – firma Savills – prowadzą rozmowy z potencjalnymi najemcami. Już na tym etapie inwestycji odnotowujemy duże zainteresowanie projektem ze strony najemców, co potwierdza stałe i utrzymujące się od lat zainteresowanie Mokotowem, jako dobrą lokalizacją dla działalności firm – Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

D48 będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Zakończenie realizacji budynku oraz oddanie go do użytkowania zaplanowano na III kw. 2017 r. Łączna szacowana wartość inwestycji wyniesie ok. 45 mln euro.

Obok inwestycji  D48, Penta Investments posiada w Polsce także inny projekt biurowy, który zaoferuje ok. 29 000 mkw. powierzchni najmu brutto. Powstanie na trenie o powierzchni 6400 mkw., u zbiegu ulic Miedzianej i Pańskiej w Warszawie. Rozpoczęcie realizacji budynku zaplanowano na 2017 r. (po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń). Planowany wkład inwestycyjny Penty w ten projekt może wynieść ok. 60 mln euro.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra