City Space logoNowy Styl Group logoDorbud S.A. logoKwiaty dla biura logoLC Corp S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGTV Lighting logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoOnyx Business Point logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCHB14 logoArchicom logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoEcho Investment logoOlivia Business Centre logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Pierwszy biurowiec Penty w Polsce wyrasta w Warszawie

D48
Na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu, powstaje pierwsza inwestycja biurowa Penty Investments w Polsce – D48.

Na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu, powstaje pierwsza inwestycja biurowa Penty Investments w Polsce – D48. Biurowiec klasy A odda na stołeczny rynek ponad 26 000 mkw. powierzchni najmu. Obiekt od strony ul. Domaniewskiej będzie miał 11 kondygnacji naziemnych (łącznie z parterem), a od ul. Postępu – 8 kondygnacji. Na 7, 9 oraz 10 piętrze powstaną przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy. Z kolei parter będzie pełnił funkcję handlowo-usługową – na ok. 1800 mkw. znajdzie się m.in. restauracja, kiosk, apteka. Poziom -2 oraz -1 będzie przeznaczony na parking podziemny z 435 miejscami parkingowymi dla najemców. Dla gości natomiast na poziomie parteru zostanie udostępniony parking z 45 stanowiskami. Z kolei rowerzyści będą mogli korzystać z m.in. wyznaczonych miejsc dla rowerów, jak również przebieralni i pryszniców. W obrębie działki, na której powstaje inwestycja, znajdą się również tereny zielone z małą architekturą.

Penta Investments oraz wyłączny agent budynku – firma Savills – prowadzą rozmowy z potencjalnymi najemcami. Już na tym etapie inwestycji odnotowujemy duże zainteresowanie projektem ze strony najemców, co potwierdza stałe i utrzymujące się od lat zainteresowanie Mokotowem, jako dobrą lokalizacją dla działalności firm – Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

D48 będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Zakończenie realizacji budynku oraz oddanie go do użytkowania zaplanowano na III kw. 2017 r. Łączna szacowana wartość inwestycji wyniesie ok. 45 mln euro.

Obok inwestycji  D48, Penta Investments posiada w Polsce także inny projekt biurowy, który zaoferuje ok. 29 000 mkw. powierzchni najmu brutto. Powstanie na trenie o powierzchni 6400 mkw., u zbiegu ulic Miedzianej i Pańskiej w Warszawie. Rozpoczęcie realizacji budynku zaplanowano na 2017 r. (po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń). Planowany wkład inwestycyjny Penty w ten projekt może wynieść ok. 60 mln euro.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra