Przedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVantage Development S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoRIS Kotes logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Szwajcarska grupa ubezpieczeniowa zawita do Krakowa

Zurich Insurance Group otworzy w stolicy Małopolski centrum finansowych usług wspólnych. Zatrudnionych zostanie w nim 160 osób.

Szwajcarska grupa ubezpieczeniowa – Zurich Insurance Group – otworzy w stolicy Małopolski centrum finansowych usług wspólnych. Jak poinformował dyrektor finansowy grupy, George Quinn, firma zdecydowała się na utworzenie centrum w Krakowie ze względu na bardzo dobrze rozwinięty rynek usług wspólnych w mieście. Atutem stolicy Małopolski jest również dostęp do utalentowanych pracowników.

 

W krakowskim centrum finansowych usług wspólnych Zurich Insurance Group pracę znajdzie 160 specjalistów w takich dziedzinach jak rachunkowość i sprawozdawczość finansowa, procesy planowania finansowego oraz zarządzanie danymi finansowymi. Jak podkreślił George Quinn, centrum będzie odgrywało istotną rolę w operacjach finansowych grupy Zurich – to tutaj będzie się tworzyła wartość dodana operacji finansowych grupy.

 

Zurich Insurance Group (Zurich) jest wielosegmentową firmą ubezpieczeniową, która działa w przeszło 170 krajach. W jej oddziałach pracuje ponad 55 tys. osób. Klientami firmy są zarówno osoby fizyczne, jak i małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, w tym międzynarodowe korporacje. Zurich Insurance Group powstała w 1872 r. w Zurichu, gdzie mieści się jej główna siedziba.

 

Kraków jest kluczowym ośrodkiem na mapie lokalizacji firm z branży usług dla biznesu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż stolica Małopolski już od trzech lat zajmuje 9. pozycję w prestiżowym rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations, analizującego najlepsze lokalizacje branży BPO na świecie. W ostatnim rankingu ze stycznia 2016 r. Kraków zajął najwyższą pozycję zarówno wśród polskich, jak i europejskich miast.
 


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra