WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCHB14 logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoSpectra Development logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoCity Office logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOnyx Business Point logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biuro według autorskiej strategii środowiska pracy

Recepcja
Sala konferencyjna
Firma JLL przeprowadziła się do nowego biura w kompleksie biurowym Warsaw Spire. W nowej siedzibie agencja zamierza skonsolidować wszystkie swoje warszawskie oddziały.

Pod koniec maja pracownicy oddziału konsultingowego – JLL Polska przeprowadzili się do nowego biura w kompleksie biurowym Warsaw Spire. W nowej siedzibie agencja zamierza skonsolidować wszystkie swoje warszawskie oddziały.

 

Nowe biuro JLL powstało zgodnie z autorskim projektem strategii środowiska pracy. Punktem wyjścia do rozważań o kształcie naszego nowego biura było określenie, co tworzy wartość naszej organizacji i położenie nacisku na takie rozwiązania przestrzenne i technologiczne, które sprzyjają jakości pracy. Chcieliśmy stworzyć miejsce pracy przyjazne pracownikom, wspierające produktywność i kreatywność, ale i odzwierciedlające „ducha firmy”. Poza uniwersalnymi kryteriami wyboru powierzchni biurowej, myśleliśmy o jakości przestrzeni, jej wykorzystaniu i zaprojektowaniu w odpowiedni sposób. Workplace Strategy, czyli opracowywanie strategii środowiska pracy, to jedna z usług, jakie oferujemy naszym klientom – mówi Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce. Usługa ta jest w Polsce coraz bardziej popularna, coraz więcej firm analizuje swoje środowisko pracy i odpowiednio modyfikuje wymagania. My zdecydowaliśmy się na pełną analizę środowiska pracy, i w konsekwencji całkowicie zmieniliśmy nasze biuro, próbując jak najlepiej dopasować je do potrzeb pracowników, a jednocześnie poprawić komunikację, produktywność i współpracę. Wierzę, że to się udało – dodaje.

 

JLL przeprowadziło cały proces analizy optymalizacji środowiska pracy, który obejmował m.in. badania wykorzystania przestrzeni, ankiety wydajności miejsca pracy czy wywiady z kadrą zarządzającą. Opracowaliśmy nową aranżację biura z uwzględnieniem stylów pracy, nowego rozkładu stanowisk, funkcji oraz lokalizacji poszczególnych działów. Stworzyliśmy przestrzeń dostosowaną zarówno do pracy w grupie, w obrębie własnego działu, jak również pracy projektowej z osobami z różnych departamentów czy pracy w pełnym skupieniu – mówi Regina Gul, Starszy Kierownik Projektu, odpowiedzialna za Workplace Strategy w JLL.

 

Na każdym piętrze nowego biura JLL zlokalizowanych jest od 15 do 20 sal o różnej wielkości, w tym m.in. miejsca do pracy w skupieniu, pokoje kreatywne, sale do spotkań wewnętrznych. Pracownicy mogą korzystać również z dużych kuchni z wysokimi i niskimi stołami oraz fotelami i miękkimi pufami. W nowej siedzibie znajduje się kilka bibliotek, czyli stref ciszy. Stworzono tutaj także miejsce o nazwie „Town Hall”, czyli dużej przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku, relaksu czy świętowania sukcesów. Z kolei na 30. piętrze powstała specjalna strefa klienta z 12 salami konferencyjnymi. Największe 4 można połączyć, tworząc przestrzeń konferencyjną na 100 osób. Co ciekawe nowe biuro poddano procesowi certyfikacji BREEAM.

 

Za koncepcję aranżacji wnętrz, a także wykonanie prac budowlanych odpowiedzialna była firma Tétris, spółka z grupy JLL. Z kolei Dział Zarządzania Projektami firmy JLL przeprowadził analizę środowiska pracy i zarządzał procesem wykończenia wnętrz.
 

Napisz pierwszy komentarz
mantra