GTV Lighting logoOlivia Business Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoKwiaty dla biura logoRIS Kotes logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoAluprof S.A. logoTorus logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Elektrozbiórka w szczytnym celu

Branża nieruchomości podsumowała akcję ,,Zrzuć zbędne kilowaty”, która została przeprowadzona w dniach 18-22 kwietnia br.

Branża nieruchomości podsumowała akcję ,,Zrzuć zbędne kilowaty”, która została przeprowadzona w dniach 18-22 kwietnia br. W ramach inicjatywy zorganizowanej przez osiem firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych (CBRE, Cushman & Wakefield, Grupa Capital Park, JLL, Knight Frank, NAI Estate Fellows, Savills, Skanska) w ponad 70 nieruchomościach odbyła się zbiórka elektroodpadów. Inicjatywę wspierała firma BYŚ, zapewniająca wywóz i utylizację zebranego sprzętu.

 

W ramach wydarzenia udało się zgromadzić ponad 10 200 kg elektroodpadów. Fundusze pozyskane z utylizacji w wysokości ponad 1500 zł przekazano Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu. Ponadto związani z akcją darczyńcy, pragnący zachować anonimowość, przekazali Świetlicy ponad 8000 zł.

 

Cieszę się, że do naszej inicjatywy dołączyły w tym roku kolejne, międzynarodowe organizacje, jest to potwierdzeniem tego, że pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu na stałe zakorzeniło się w branży nieruchomości. W tym roku widzieliśmy ogromne zainteresowanie zbiórką. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało nam się zebrać o ponad tonę więcej elektroodpadów niż w roku poprzednim. Zebrane środki z utylizacji odpadów zostaną przekazane dla podopiecznych Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu – mówi Ewa Rasińska z firmy JLL.

 

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”, organizowana już od czterech lat, powiązana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. W ramach inicjatywy w budynkach biurowych, centrach handlowych i magazynach zbierane są elektroodpady. Zbiórka wspierana jest przez działania edukacyjne, mające na celu uświadomienie znaczenia segregacji odpadów.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra