GTV Lighting logoOnyx Business Point logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCity Office logoCHB14 logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoEcho Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGłówka Pracuje logoKwiaty dla biura logoTétris Poland logoCity Space logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Elektrozbiórka w szczytnym celu

Branża nieruchomości podsumowała akcję ,,Zrzuć zbędne kilowaty”, która została przeprowadzona w dniach 18-22 kwietnia br.

Branża nieruchomości podsumowała akcję ,,Zrzuć zbędne kilowaty”, która została przeprowadzona w dniach 18-22 kwietnia br. W ramach inicjatywy zorganizowanej przez osiem firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych (CBRE, Cushman & Wakefield, Grupa Capital Park, JLL, Knight Frank, NAI Estate Fellows, Savills, Skanska) w ponad 70 nieruchomościach odbyła się zbiórka elektroodpadów. Inicjatywę wspierała firma BYŚ, zapewniająca wywóz i utylizację zebranego sprzętu.

 

W ramach wydarzenia udało się zgromadzić ponad 10 200 kg elektroodpadów. Fundusze pozyskane z utylizacji w wysokości ponad 1500 zł przekazano Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu. Ponadto związani z akcją darczyńcy, pragnący zachować anonimowość, przekazali Świetlicy ponad 8000 zł.

 

Cieszę się, że do naszej inicjatywy dołączyły w tym roku kolejne, międzynarodowe organizacje, jest to potwierdzeniem tego, że pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu na stałe zakorzeniło się w branży nieruchomości. W tym roku widzieliśmy ogromne zainteresowanie zbiórką. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało nam się zebrać o ponad tonę więcej elektroodpadów niż w roku poprzednim. Zebrane środki z utylizacji odpadów zostaną przekazane dla podopiecznych Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu – mówi Ewa Rasińska z firmy JLL.

 

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”, organizowana już od czterech lat, powiązana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. W ramach inicjatywy w budynkach biurowych, centrach handlowych i magazynach zbierane są elektroodpady. Zbiórka wspierana jest przez działania edukacyjne, mające na celu uświadomienie znaczenia segregacji odpadów.
 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra