HAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Wmurowanie kamienia węgielnego pod Olivia Star

Olivia Star
30 czerwca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kolejny etap kompleksu Olivia Business Centre – biurowca Olivia Star.

30 czerwca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kolejny etap kompleksu Olivia Business Centre – biurowca Olivia Star. Pragniemy, aby Olivia Star stał się nowym symbolem i dumą Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza – powiedział Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre podczas przemówienia rozpoczynającego wydarzenie. Kształt budynku będzie nawiązywał do architektury obiektu sąsiadującego – Hali Olivia. Tu był pierwszy zjazd Solidarności. Tu odmieniano słowo „Wspólnota”, w wielu językach w posłaniu do narodów Europy. Tu był pierwszy w Europie Wschodniej Festiwal Piosenki Prawdziwej. Poprzez nawiązanie do architektury Hali Olivia chcemy powiedzieć, że choć jesteśmy młodsi i silniejsi – w końcu Olivia Star to budynek wysokościowy – to kontynuujemy dzieło naszych Ojców i Dziadków – dodał.

 

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec była także symbolicznym podziękowaniem Kaszubom za ich wkład w rozwój Trójmiasta – filary nowego budynku kompleksu zostały ozdobione wzorami kaszubskimi. 

 

Na przełomie XX i XXI wieku rynek biurowy w Trójmieście praktycznie nie istniał. Obecnie szacowany jest on na ponad 600 000 mkw. powierzchni, co stawia nas w czołówce Polski wśród rynków regionalnych. Niewątpliwie ma to wpływ na coraz większą atrakcyjność inwestycyjną regionu, a co za tym idzie powstanie nowych firm i tworzenie miejsc pracy. Cieszę się, że wśród nich jest Olivia Business Centre, a teraz powstający najwyższy budynek w regionie – Olivia Star, dumnie podkreślający potencjał tego miejsca. Bo to nie tylko miejsce pracy dla tysięcy osób czy wysoka jakość powierzchni biurowych, ale również miejsce pozazawodowych spotkań społeczno-kulturalnych czy edukacyjnych, a także przestrzeń wypełniona ideą wspierania rozpoczynających swoją działalność firm – powiedział Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Olivia Star, o wysokości 180 m, będzie najwyższym biurowcem w rejonie północnej Polski. Obiekt powstanie między Olivia Four i Olivia Six, co pozwoli na zamknięcie pierścienia wokół wewnętrznego, publicznego patio z zielenią i fontannami. Nowy budynek kompleksu Olivia Business Centre powiększy jego oferowaną powierzchnię biurową z 73 000 mkw. do prawie 120 000 mkw. Pod biurowcem znajdzie się 3-kondygnacyjny parking podziemny. Będzie to jeden z 3 budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą, a co jeszcze ważniejsze, na wszystkich piętrach biurowych znajdą się specjalnie zaprojektowane systemy wentylacji naturalnej, co sprawi że komfort pracy w Olivia Star będzie nieporównywalnie większy niż we wszystkich obecnie budowanych wieżowcach. Będzie to możliwe dzięki innowacyjnej fasadzie, którą sami zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy w Niemczech – powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre. Budynek został przebadany także pod względem akustyki, no i oczywiście będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Olivia Star już teraz jest skomercjalizowany w ok. 30 proc. – dodał. Pierwsi najemcy obiektu wprowadzą się do swoich biur na wiosnę 2017 r.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra