Art-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Wmurowanie kamienia węgielnego pod Olivia Star

Olivia Star
30 czerwca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kolejny etap kompleksu Olivia Business Centre – biurowca Olivia Star.

30 czerwca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kolejny etap kompleksu Olivia Business Centre – biurowca Olivia Star. Pragniemy, aby Olivia Star stał się nowym symbolem i dumą Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza – powiedział Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre podczas przemówienia rozpoczynającego wydarzenie. Kształt budynku będzie nawiązywał do architektury obiektu sąsiadującego – Hali Olivia. Tu był pierwszy zjazd Solidarności. Tu odmieniano słowo „Wspólnota”, w wielu językach w posłaniu do narodów Europy. Tu był pierwszy w Europie Wschodniej Festiwal Piosenki Prawdziwej. Poprzez nawiązanie do architektury Hali Olivia chcemy powiedzieć, że choć jesteśmy młodsi i silniejsi – w końcu Olivia Star to budynek wysokościowy – to kontynuujemy dzieło naszych Ojców i Dziadków – dodał.

 

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec była także symbolicznym podziękowaniem Kaszubom za ich wkład w rozwój Trójmiasta – filary nowego budynku kompleksu zostały ozdobione wzorami kaszubskimi. 

 

Na przełomie XX i XXI wieku rynek biurowy w Trójmieście praktycznie nie istniał. Obecnie szacowany jest on na ponad 600 000 mkw. powierzchni, co stawia nas w czołówce Polski wśród rynków regionalnych. Niewątpliwie ma to wpływ na coraz większą atrakcyjność inwestycyjną regionu, a co za tym idzie powstanie nowych firm i tworzenie miejsc pracy. Cieszę się, że wśród nich jest Olivia Business Centre, a teraz powstający najwyższy budynek w regionie – Olivia Star, dumnie podkreślający potencjał tego miejsca. Bo to nie tylko miejsce pracy dla tysięcy osób czy wysoka jakość powierzchni biurowych, ale również miejsce pozazawodowych spotkań społeczno-kulturalnych czy edukacyjnych, a także przestrzeń wypełniona ideą wspierania rozpoczynających swoją działalność firm – powiedział Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Olivia Star, o wysokości 180 m, będzie najwyższym biurowcem w rejonie północnej Polski. Obiekt powstanie między Olivia Four i Olivia Six, co pozwoli na zamknięcie pierścienia wokół wewnętrznego, publicznego patio z zielenią i fontannami. Nowy budynek kompleksu Olivia Business Centre powiększy jego oferowaną powierzchnię biurową z 73 000 mkw. do prawie 120 000 mkw. Pod biurowcem znajdzie się 3-kondygnacyjny parking podziemny. Będzie to jeden z 3 budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą, a co jeszcze ważniejsze, na wszystkich piętrach biurowych znajdą się specjalnie zaprojektowane systemy wentylacji naturalnej, co sprawi że komfort pracy w Olivia Star będzie nieporównywalnie większy niż we wszystkich obecnie budowanych wieżowcach. Będzie to możliwe dzięki innowacyjnej fasadzie, którą sami zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy w Niemczech – powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre. Budynek został przebadany także pod względem akustyki, no i oczywiście będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Olivia Star już teraz jest skomercjalizowany w ok. 30 proc. – dodał. Pierwsi najemcy obiektu wprowadzą się do swoich biur na wiosnę 2017 r.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra