Vantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoEcho Investment logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska po raz pierwszy w Trójmieście

Skanska wybuduje nowy biurowiec w Trójmieście (fot. pixabay.com)
Skanska wybuduje nowy biurowiec w Trójmieście (fot. pixabay.com)
Powstanie pierwsza inwestycja firmy Skanska w Trójmieście. Nowy kompleks biurowy pojawi się naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.

Nowy trójmiejski biurowiec postanie w dwóch etapach przy al. Grunwaldzkiej. Działkę wielkości 9000 mkw. nabyła firma Skanska. Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Będzie to pierwsza inwestycja tej grupy dewelopersko-budowlanej w Trójmieście.

 

Kompleks biurowy dostarczy ok. 42 000 mkw. powierzchni najmu. Pierwszy budynek zostanie zrealizowany w oparciu o istniejący już plan zagospodarowania przestrzennego. Najemcy będą mogli wprowadzić się do niego w 2019 r. Powstanie drugiego etapu kompleksu będzie związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania, głównie poprzez zwiększenie liczby miejsc postojowych.

 

Atutem działki, na której wybudujemy nowoczesne powierzchnie biurowe jest przede wszystkim bardzo dobra siatka połączeń komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególnie ważne dla naszych najemców, m.in. firm z sektora usług biznesowych, z uwagi na dostęp do absolwentów i studentów i prowadzone rekrutacje  – stwierdza Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Aleja Grunwaldzka stanowi jedną z biznesowych ulic Trójmiasta. W lokalizacji tej znajduje się kompleks Olivia Business Centre stanowiący największe centrum biznesowo-biurowe w Polsce Północnej. Z kolei po drugiej stronie ulicy trwa obecnie budowa kolejnego biurowca Alchemii.

 

Plany biznesowe Skanska związane z Trójmiastem wynikają m.in. dynamicznego rozwoju sektora usług biznesowych w tym regionie. Podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards Trójmiasto zostało uznane za najszybciej rozwijającą się lokalizację dla projektów usługowych w Polsce. Tylko w latach 2014-2015 liczba pracowników tego sektora wzrosła tam o 40 proc.

 

Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. Podejmuje się ona realizacji inwestycji biurowych, mieszkaniowych i projektów z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Skanska to jedna z 500 największych firm na świecie (według rankingu magazynu "Fortune"). Firma jest także członkiem inicjatywy ONZ Global Compact. Początki firmy to 1887 r., zaś działalność zagraniczną rozpoczęła ona w 1897 r. W Europie i w Ameryce Północnej firma zatrudnia ok. 48 500 pracowników. Siedziba firmy Skanska znajduje się w Sztokholmie.   

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra