HAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoTorus logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDorbud S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoWOMAK HOLDING logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoHexagon logoSawig Invest Group logoCHB14 logoOmnitech Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoPRO-INVEST S.A. logoCOTEX Office Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska po raz pierwszy w Trójmieście

Skanska wybuduje nowy biurowiec w Trójmieście (fot. pixabay.com)
Skanska wybuduje nowy biurowiec w Trójmieście (fot. pixabay.com)
Powstanie pierwsza inwestycja firmy Skanska w Trójmieście. Nowy kompleks biurowy pojawi się naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.

Nowy trójmiejski biurowiec postanie w dwóch etapach przy al. Grunwaldzkiej. Działkę wielkości 9000 mkw. nabyła firma Skanska. Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Będzie to pierwsza inwestycja tej grupy dewelopersko-budowlanej w Trójmieście.

 

Kompleks biurowy dostarczy ok. 42 000 mkw. powierzchni najmu. Pierwszy budynek zostanie zrealizowany w oparciu o istniejący już plan zagospodarowania przestrzennego. Najemcy będą mogli wprowadzić się do niego w 2019 r. Powstanie drugiego etapu kompleksu będzie związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania, głównie poprzez zwiększenie liczby miejsc postojowych.

 

Atutem działki, na której wybudujemy nowoczesne powierzchnie biurowe jest przede wszystkim bardzo dobra siatka połączeń komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególnie ważne dla naszych najemców, m.in. firm z sektora usług biznesowych, z uwagi na dostęp do absolwentów i studentów i prowadzone rekrutacje  – stwierdza Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Aleja Grunwaldzka stanowi jedną z biznesowych ulic Trójmiasta. W lokalizacji tej znajduje się kompleks Olivia Business Centre stanowiący największe centrum biznesowo-biurowe w Polsce Północnej. Z kolei po drugiej stronie ulicy trwa obecnie budowa kolejnego biurowca Alchemii.

 

Plany biznesowe Skanska związane z Trójmiastem wynikają m.in. dynamicznego rozwoju sektora usług biznesowych w tym regionie. Podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards Trójmiasto zostało uznane za najszybciej rozwijającą się lokalizację dla projektów usługowych w Polsce. Tylko w latach 2014-2015 liczba pracowników tego sektora wzrosła tam o 40 proc.

 

Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. Podejmuje się ona realizacji inwestycji biurowych, mieszkaniowych i projektów z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Skanska to jedna z 500 największych firm na świecie (według rankingu magazynu "Fortune"). Firma jest także członkiem inicjatywy ONZ Global Compact. Początki firmy to 1887 r., zaś działalność zagraniczną rozpoczęła ona w 1897 r. W Europie i w Ameryce Północnej firma zatrudnia ok. 48 500 pracowników. Siedziba firmy Skanska znajduje się w Sztokholmie.   

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra