Tork

Echo kupuje największą działkę komercyjną w centrum Warszawy

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Echo Investment oraz Echo Polska Properties podpisały umowy dotyczące zakupu terenu i budowy inwestycji przy ul. Towarowej 22 w Warszawie. Działka komercyjna została odkupiona od polskiego funduszu private equity Griffin Real Estate.

Polski deweloper –  Echo Investment oraz Echo Polska Properties – międzynarodowy fundusz działający w formule REIT, podpisały umowy dotyczące zakupu terenu i budowy inwestycji przy ul. Towarowej 22 w Warszawie. Towarowa 22 to nieruchomość składająca się z kilkudziesięciu działek scalonych przez Griffin Real Estate. W efekcie pięciu niezależnych transakcji uzyskano największy teren pod zabudowę komercyjną zlokalizowany w centrum Warszawy. Jego całkowita powierzchnia to ok. 6,5 ha, a potencjalna powierzchnia wynajmu ponad 100 tys. mkw. Za nieruchomość kupujący zapłacą łączną kwotę nieprzekraczającą 120 mln euro. Zaraz po podpisaniu umowy zostanie zapłacone 78 mln euro. Pozostała kwota będzie natomiast zapłacona po spełnieniu określonych warunków planistycznych.

 

EPP oraz Echo Investment zgodnie z umowami stworzą joint venture, w którym EPP będzie posiadało 70 proc., a Echo Investment – pozostałe 30 proc. Na podstawie oddzielnych umów, Echo Investment będzie także deweloperem inwestycji, która powstanie na nieruchomości, zaś podmiot zależny od EPP będzie zarządcą inwestycji. Umowy te są warunkowe. Uzależnione są one od spełnienia określonych warunków, w tym uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Doradcą komercyjnym kupujących było CBRE i Savills, natomiast sprzedającym doradzał Colliers International.

 

Po sprzedaży do EPP siedmiu biurowców objętych ROFO, Echo ma wystarczająco dużo środków na nowe inwestycje. Postanowiliśmy zacząć od Towarowej, zwłaszcza że projekt ten doskonale wpasowuje się w naszą strategię. Echo Investment chce budować duże projekty, które będą współtworzyły miasto i odpowiadały na potrzeby jego mieszkańców. W najbliższych latach w tej okolicy powstanie około 1 mln mkw. biur, Wola jest także dzielnicą, w której powstaje najwięcej mieszkań w Warszawie. Nasza inwestycja przywróci miastu ten historyczny kwartał ulic dodając mu funkcje handlowe, rozrywkowe i restauracyjne – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra