Business House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoEcophon Saint-Gobain logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoWOMAK HOLDING logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoALLCON INVESTMENT logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoPartner Capital Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTriGranit Corporation logoCHB14 logoHexagon logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

ROCKWOOL zwiększy kadry w Maratonie

Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton
Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton
ROCKWOOL otwiera centrum kompetencji w biurowcu Maraton. Firma jest nowym graczem na poznańskim rynku, ale w planach ma kolejne rekrutacje i rozszerzenie zespołu o 100 nowych pracowników.

W związku z planowanym zwiększeniem kadr ROCKWOOL zdecydował się na wynajem 1546 mkw. powierzchni biurowej. Do biurowca Maraton firma wprowadzi się na początku przyszłego roku. Na ul. Królowej Jadwigi ROCKWOOL ulokuje centrum kompetencji, które zajmie się między innymi usługami z zakresu IT oraz finansów. Firma planuje rozszerzyć liczący 35 osób zespół o 100 nowych pracowników. ROCKWOOL jest światowym liderem w rozwiązaniach na bazie skalnej wełny mineralnej. Firma zatrudnia ponad 10 600 pracowników w 35 krajach.

 

Podejmując decyzję o otwarciu centrum kompetencji, chcieliśmy przede wszystkim wybrać lokalizację, która będzie nam bliska kulturowo i która zagwarantuje nam dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Poznań okazał się miejscem, które posiada energię nowoczesnego, europejskiego miasta. Budynek Maraton, położony w samym sercu, pozwala nam poczuć jego prawdziwą atmosferę, oferując przy tym wysokiej jakości przestrzeń do pracy dla nowozatrudnionych specjalistów. Ta kombinacja była kluczowa podczas podejmowania decyzji o przeprowadzce właśnie tu – wyjaśnia Dick Snellenberg, Dyrektor Finansowy ROCKWOOL.

 

ROCKWOOL stał się sąsiadem sześciu innych firm z sektora usług dla biznesu, które swoje siedziby ulokowały w budowanym przez Skanska obiekcie. Innymi najemcami powierzchni biurowej obiektu są firmy: Duni European Finance Function, Bridgestone EBS, APS, CenturyLink oraz REHAU Business Services. Po podpisaniu tej umowy Maraton jest wynajęty w ponad 50 proc. Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania warunków umowy reprezentowała firma doradcza JLL.

 

Maraton budowany jest w centrum Poznania. Obiekt wyposażony jest w wiele zielonych rozwiązań, które będą potwierdzone certyfikacją LEED na poziomie złotym. Biurowiec zaoferuje 25 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek zostanie niebawem w całości oddany do użytku. Maraton to druga, po Malta House, inwestycja Skanska Property Poland w Poznaniu.

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra