COTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAluprof S.A. logoCHB14 logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoSpectra Development logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Office logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTétris Poland logoOnyx Business Point logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoEcho Investment logoGłówka Pracuje logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

ROCKWOOL zwiększy kadry w Maratonie

Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton
Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton
ROCKWOOL otwiera centrum kompetencji w biurowcu Maraton. Firma jest nowym graczem na poznańskim rynku, ale w planach ma kolejne rekrutacje i rozszerzenie zespołu o 100 nowych pracowników.

W związku z planowanym zwiększeniem kadr ROCKWOOL zdecydował się na wynajem 1546 mkw. powierzchni biurowej. Do biurowca Maraton firma wprowadzi się na początku przyszłego roku. Na ul. Królowej Jadwigi ROCKWOOL ulokuje centrum kompetencji, które zajmie się między innymi usługami z zakresu IT oraz finansów. Firma planuje rozszerzyć liczący 35 osób zespół o 100 nowych pracowników. ROCKWOOL jest światowym liderem w rozwiązaniach na bazie skalnej wełny mineralnej. Firma zatrudnia ponad 10 600 pracowników w 35 krajach.

 

Podejmując decyzję o otwarciu centrum kompetencji, chcieliśmy przede wszystkim wybrać lokalizację, która będzie nam bliska kulturowo i która zagwarantuje nam dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Poznań okazał się miejscem, które posiada energię nowoczesnego, europejskiego miasta. Budynek Maraton, położony w samym sercu, pozwala nam poczuć jego prawdziwą atmosferę, oferując przy tym wysokiej jakości przestrzeń do pracy dla nowozatrudnionych specjalistów. Ta kombinacja była kluczowa podczas podejmowania decyzji o przeprowadzce właśnie tu – wyjaśnia Dick Snellenberg, Dyrektor Finansowy ROCKWOOL.

 

ROCKWOOL stał się sąsiadem sześciu innych firm z sektora usług dla biznesu, które swoje siedziby ulokowały w budowanym przez Skanska obiekcie. Innymi najemcami powierzchni biurowej obiektu są firmy: Duni European Finance Function, Bridgestone EBS, APS, CenturyLink oraz REHAU Business Services. Po podpisaniu tej umowy Maraton jest wynajęty w ponad 50 proc. Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania warunków umowy reprezentowała firma doradcza JLL.

 

Maraton budowany jest w centrum Poznania. Obiekt wyposażony jest w wiele zielonych rozwiązań, które będą potwierdzone certyfikacją LEED na poziomie złotym. Biurowiec zaoferuje 25 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek zostanie niebawem w całości oddany do użytku. Maraton to druga, po Malta House, inwestycja Skanska Property Poland w Poznaniu.

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra