Tork

Księgowi szkolą się w Olivia Business Centre

Szkolenie z ksiegowości korporacyjnej w Olivia Business Centre.
Wspólny projekt uczelni, biznesu oraz samorządu tworzy nowe szanse zawodowe dla gdańszczan. BPO Education Center i Gdański Urząd Pracy wspólnie szkolili księgowych dla firm Bayer i thyssenkrupp mających siedziby w Olivia Business Centre.

W Centrum Rozwoju Talentów zakończyło się szkolenie BPO Education Center oraz Job Office. Współpraca tych dwóch instytucji, mieszczących się w biurowcu Olivia Business Centre, zatrudnionych zostało 14 osób, które rozpoczęły pracę na stanowiskach młodszego księgowego. Osoby te całkowicie zmieniły do tej pory wykonywane zawody. 

 

Szkolenie z Księgowości Korporacyjnej rozpoczęło się w połowie czerwca 2016. Dla uczestników kurs był darmowy, a finansowaniem zajął się Gdański Urząd Pracy. Szkolenie było poprowadzone przez BPO Education Center przy Sopockiej Szkole Wyższej. Kurs składał się z części dydaktycznej oraz praktycznej. Część praktyczną stanowiły staże w centrach usług wspólnych firm Bayer Service Center Gdańsk oraz thyssenkrupp Group Services Gdańsk, zlokalizowanych w Olivia Business Centre.

 

Osoby wyłonione podczas naboru w Gdańskim Urzędzie Pracy podczas 240 godzin zajęć teoretycznych zdobywały wiedzę z zakresu księgowości, ale także struktury i procedur firm branży BPO/SSC, systemów finansowo-księgowych (SAP ERP) oraz zaawansowanej obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Uczestnicy szkolenia brali udział także w 60 godzinach lektoratów języka niemieckiego. Każdy z przedmiotów prowadzonych podczas szkolenia zakończony był egzaminem.

 

Po dwóch miesiącach nauki uczestnicy kursu rozpoczęli 320-godzinne staże u Rezydentów Olivia Business Centre: firm Bayer SCG oraz thyssenkrupp GSG. Po odebraniu certyfikatów ukończenia kursu uczestnicy szkolenia rozpoczęli pracę w tych wymienionych firmach.

 

BPO Education Center jest jednostką Sopockiej Szkoły Wyższej, która od ponad 3 lat pomaga mieszkańcom regionu w zdobywaniu kompetencji i umiejętności niezbędnych w centrach usług finansowych. Z wymiernym skutkiem, bo do tej pory pracę natychmiast po zakończeniu kursu „Księgowość korporacyjna” znalazło 90 proc. jego absolwentów – powiedziała Sylwia Broda z Sopockiej Szkoły Wyższej. 


Każdy pracodawca posiadający siedzibę na terenie Gdańska i powiatu gdańskiego może zgłosić się do Gdańskiego Urzędu Pracy z zapotrzebowaniem na pracowników na konkretne stanowiska. Jeśli poszukiwania osób o danym profilu zawodowym nie przynoszą rezultatu, Urząd Pracy może zorganizować szkolenia pod gwarancję zatrudnienia w ramach umów trójstronnych. Projekty te mają na celu zmianę wyuczonego zawodu przez osoby poszukujące zatrudnienia. Zakończone właśnie szkolenie zostało przygotowane pod potrzeby firm Bayer i thyssenkrupp, które poszukiwały pracowników na stanowiska młodszego księgowego. Dzięki oddziałowi Gdańskiego Urzędu Pracy w Olivia Business Centre, czyli Job Office, firmy w prosty sposób mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie – powiedziała Anna Hryniewicz z Job Office. 


Kolejna edycja szkolenia rozpocznie się na początku listopada 2016 r. Więcej informacji o szkoleniu znajduje się m.in. na stronie Sopockiej Szkoły Wyższej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra