Kinnarps 01.06-30.06

Wyróżnienie Belgijskiej Izby Gospodarczej dla Ghelamco Poland

Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE i Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów
Firma Ghelamco Poland otrzymała wyróżnienie „Belgian Business Chamber Award 2016” przyznane przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Została ona nagrodzona za skalę prowadzonej w Polsce działalności, rozwój gospodarki oraz innowacyjne i odpowiedzialne podejście do biznesu.

Belgijskie firmy odnoszące sukcesy na terenie Polski są co roku nagradzane przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Wręczenie nagród organizowane jest w ramach Dni Belgijskich. Wyróżnienie „Belgian Business Chamber Award” to wyraz uznania za zasługi firm oraz osób prywatnych, które wspierają i promują relacje polsko-belgijskie.


Firma Ghelamco Poland na polskim rynku działa od 25 lat jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca. Ghelamco ma w swoim portfolio projekty obejmujące ponad milion mkw., a w realizacji są kolejne inwestycje. Firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała swoje budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM. Ghelamco także jako pierwszy deweloper dostrzegł potencjał Woli. W ubiegłej dekadzie belgijska firma zrealizowała tu kompleks trzech budynków Crown Complex. Na Woli Ghelamco zlokalizowała także swój flagowy projekt – Warsaw Spire.  

 

Ghelamco aktywnie działa także na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma stworzyła plac Europejski, czyli inwestycję dzięki której zrewitalizowany został niedostępny przez lata miejski kwartał ulic. Ghelamco powołało również do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności.

 

Nagroda od Belgijskiej Izby Gospodarczej jest dla nas bardzo cennym wyróżnieniem. Cieszymy się, że tak prestiżowa instytucja doceniła nasze starania w zakresie zrównoważonego rozwoju i to, co dla nas najważniejsze – działania w obszarze kreowania przestrzeni miejskich dla mieszkańców miast i ludzi pracujących w naszych biurach. Ta nagroda to dla nas kolejny dowód na to, że robimy coś wyjątkowego i jesteśmy zmotywowani do kolejnych, innowacyjnych przedsięwzięć – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz