Biurowe przyspieszenie wg Echo Investment

Biurowiec Q22 w Warszawie (fot. mat. prasowe)
Od początku br. Echo Investment dostarczyła na rynek 130 000 mkw. powierzchni biurowej. W tym samym okresie firma podpisała też umowy najmu na 60 000 mkw. Jest to trzy razy więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Grono najemców obiektów Echo Investment ciągle się powiększa. W tym roku dołączyły kolejne firmy, takie jak np. Allegro, Nordea, Nokia Networks, Savills, White and Case, Rockwell i mBank. W biurowcach wybudowanych przez Echo Investment swoje siedziby ma ponad 130 firm, z którymi mamy trwałe relacje. Znaczna ich część to przedsiębiorstwa z sektora usług wspólnych, które dynamicznie rosną, zwiększają zatrudnienie i często potrzebują dodatkowej powierzchni. My zapewniamy im odpowiednie warunki dalszego rozwoju - mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor biurowy firmy.

 

Oprócz wieżowca Q22 spółka Echo Investment zakończyła budowę pięciu biurowców. Nowe obiekty powstały w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. Łącznie oferują one ponad 80 000 mkw. powierzchni najmu. Spółka planuje jednak kolejne inwestycje. Obecnie w budowie deweloper ma cztery biurowce o łącznej powierzchni 70 000 mkw., a w fazie przygotowań znajdują się kolejne inwestycje oferujące 200 000 mkw. 

 

Jesteśmy dumni z zakończenia realizacji Q22. Warszawiacy polubili ten budynek, a jego elegancka architektura została już kilkukrotnie nagrodzona w ważnych konkursach branżowych.Q22 bardzo podoba się również najemcom, a to dla nas szczególnie ważne. Dzisiaj mamy wynajęte 80 proc. powierzchni, a do końca roku zwiększymy ten wskaźnik do 90 proc. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę utrzymujący się na warszawskim rynku wysoki współczynnik pustostanów. Poziom i tempo wynajmu niewątpliwie miały wpływ na kolejny krok w procesie inwestycyjnym. W ostatnich dniach października podpisaliśmy przedwstępną umowę sprzedaży Q22 z Invesco Real Estate. Jej parametry są najlepszym dowodem na atrakcyjność inwestycyjną naszego projektu - dodaje Mazurczak.


Inne realizacje biurowe Echo Investment też cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Świadczy o tym  największa w Europie Środkowo-Wschodniej transakcja z pierwszej połowy 2016 r. W jej wyniku południowoafrykański fundusz Redefine Properties został większościowym akcjonariuszem platformy Echo Polska Properties, która pozyskała od Echo Investment osiem biurowców o łącznej powierzchni najmu blisko 125 000 mkw., a obecnie jest w trakcie przejmowania kolejnych siedmiu obiektów. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz