INTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKwiaty dla biura logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoRIS Kotes logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Jak przeżyć duży projekt aranżacji wnętrza?

Uczestnicy spotkania
"Jak przeżyć duży projekt aranżacji wnętrza?” Jest to pytanie, na które odpowiedzi szukali praktycy i eksperci branży nieruchomości, którzy 9 listopada uczestniczyli w śniadaniu biznesowym zorganizowanym przez Tétris oraz Eurobuild.

W dyskusjach udział wzięło ponad 70 specjalistów. Wśród nich znaleźli się reprezentanci agentów, doradców, inwestorów czy architektów. Wątek przewodni stanowiły takie zagadnienia, jak Design & Build oraz Open Book.

 
Spotkanie rozpoczęła prelekcja Radosława Krawczyka z  DIL Polska Baumanagement. Przedstawił on zagrożenia, które mogą poważnie zaburzyć proces tworzenia nowych przestrzeni. Z kolei podejście Design & Build zostało rozwinięte przez Rajmunda Węgrzynka, dyrektora zarządzającego Tétris. Podkreślał on znaczenie komfortu pracy po stronie klienta: Od momentu decyzji o aranżacji nowego wnętrza czas płynie nieubłaganie szybko. Opóźnienia powodują ogromny stres, bo każdy dzień zwłoki generuje koszty oraz zaburza harmonogramy po stronie klienta. W porównaniu z tradycyjnym modelem prac, gdzie architekt, wykonawca i inni podwykonawcy to odrębne podmioty, model Design & Build niesie znaczne oszczędności czasowe. Przyspiesza decyzje i  analizę zmiennych. W aranżacji średniej wielkości biura może skrócić prace o ok. 35 dni, co oznacza aż 5 tygodni. To naprawdę dużo.


 
Podczas spotkania rozmawiano także o zasadach pracy na otwartych księgach, tzw. Open Book. W przypadku współpracy z Tétris model ten oznacza, że najpierw, na podstawie szczegółowego studium wykonalności, uzgadniana jest cena maksymalna projektu. W jej ramach ustalane są szczegółowe ceny wszystkich usług i materiałów, a następnie odbywa się proces Value Engineering. Z góry określona jest marża wykonawcy, a także wynagrodzenia poszczególnych osób pracujących przy projekcie. Dzięki temu wszystko jest totalnie transparentne, nie ma szarych obszarów i niedopowiedzeń. Klient ma pełną wiedzę i narzędzie kontroli. - mówił Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris. 


Podsumowaniem eksperckiej części spotkania była dyskusja panelowa, w której udział wzięli przedstawiciele strony klienta, dzielący się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. 

 


0.0
Tagi: Tetris
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra