EURO STYL Spółka Akcyjna logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoGłówka Pracuje logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Office logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoBusiness House logoCity Space logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCHB14 logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

IX Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Olivia Business Centre

Olivia Business Centre - panorama
Olivia Business Centre - panorama
Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (14-20 listopada). Jest to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój i aktywną postawę wobec podejmowania biznesowych inicjatyw. W ramach IX Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Olivia Business Centre organizowane są liczne wydarzenia.

Czym jest i jaki ma potencjał introvert coaching? Co zrobić, by swoim pomysłem zainteresować potencjalnego inwestora? Jakie są najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z funduszy europejskich? To tylko niektóre z tematów poruszanych podczas wydarzeń organizowanych w Olivia Business Centre w ramach właśnie IX Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Olivia Business Centre po raz kolejny potwierdza, że jest centrum biznesowej i pozabiznesowej inspiracji. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w OBC to minimum dwa wydarzenia dziennie. W sumie można wziąć udział w 15 warsztatach, szkoleniach, sesjach networkingowych i prezentacjach organizowanych zarówno przez rezydentów Olivia Business Centre, jak i partnerów zewnętrznych. Przed nami między innymi dwudniowy Venture Day, wyjątkowa inicjatywa służąca budowaniu relacji między przedstawicielami funduszy venture capital, private equity, naukowcami, startupowcami… – mówi Agnieszka Zglinicka z Olivia Business Centre. 

 

Kalendarz wydarzeń jest niezwykle różnorodny. Wśród gospodarzy eventów znaleźli się m.in. Agencja Rozwoju Pomorza, Centrum Rozwoju Talentów, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Berlitz, strefa coworkingowa o4, i Olivia Business Centre.

 

Wśród rezydentów OBC są światowe korporacje, firmy z sektora MŚP, startupy, organizacje samorządowe i pozarządowe, przedstawicielstwa uczelni wyższych czy gimnazjów. Zależy nam na takiej heterogeniczności, ponieważ w zróżnicowanym środowisku łatwiej o inspiracje i niestandardowe spojrzenie na biznes. Prostsze są budowanie relacji, wymiana informacji, pokonywanie trudności i, co oczywiste, rozwój własnego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość czy przedmiot działalności – dodaje Agnieszka Zglinicka.

 

W tę koncepcję doskonale wpisuje się Venture Day 2016, odbywający się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (17-18.11). Ta wyjątkowa inicjatywa ma na celu stworzenie unikalnej przestrzeni do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniem oraz nawiązywania trwałych kontaktów między osobami związanymi z innowacjami – przedstawicielami funduszy VC, CVC i private equity, pracownikami działów i ośrodków badawczo-rozwojowych, przedsiębiorcami, naukowcami, startupowcami i przedstawicielami korporacji.

 

Pełen kalendarz wydarzeń organizowanych w przestrzeni Olivia Business Centre w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt organizowany od 2008 r. w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, konkursy itd. pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, rozwijania startupów, budowania własnej marki i wielu innych. Tegoroczny ŚTP odbywa się w dniach 14-20 listopada pod hasłem „Przedsiębiorczość jest dobra”. Tematem przewodnim wydarzenia jest społeczny aspekt biznesu – przedsiębiorczość społeczna, CSR, startupy społeczne.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra