City Space logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoMoonoffice Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoWOMAK HOLDING logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoGTV Lighting logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM dla biura JLL

Nowe biuro firmy JLL
Nowe biuro firmy JLL
Ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobrym otrzymało nowe biuro JLL. Siedziba firmy doradczej znajduje się w biurowcu Warsaw Spire. Jest to pierwsza tego typu certyfikacja powierzchni biurowej w Polsce.

Zobacz biuro JLL w Warsaw Spire!

 

Zdecydowaliśmy się na certyfikację naszego biura ponieważ dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój są elementami kultury korporacyjnej JLL w Polsce i na świecie – informuje Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.


Proces certyfikacji rozpoczął się na etapie projektowania powierzchni. Już na etapie projektowania naszego nowego biura określiliśmy zarówno preferowane rozwiązania technologiczne, i ustaliliśmy takie szczegóły jak na przykład typ stosowanych wykładzin i innych materiałów wykończeniowych. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom i procedurom biuro JLL – jako pierwsze w Polsce – uzyskało certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobrym – tłumaczy Regina Gul, starszy kierownik projektu, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, JLL, odpowiedzialna za certyfikację.


W nowym biurze JLL zostały wdrożone rozwiązania, które sprzyjają oszczędnościom energii elektrycznej, ale jednocześnie są wyrazem dbałości o komfort użytkownika. Na powierzchni zamontowano punktowe oświetlenie LED oraz świetlówki ze statecznikami elektronicznymi. Dzięki temu sztuczne światło nie jest męczące dla wzroku. Wprowadzono także oświetlenie strefowe z możliwość włączania lub wyłączania oświetlenia w danej strefie. Miejsca pracy zostały zlokalizowane w taki sposób, by zapewnić pracownikom dostęp do światła dziennego i ładny widok. Powierzchnie zajmowane przez JLL mają liczniki energii elektrycznej umieszczone na każdej zajmowanej przez firmę kondygnacji, o zdalnym odczycie, co umożliwia bieżącą kontrolę zużycia.

 

Do biur nawiewana jest również większa niż normatywna ilość powietrza wentylacyjnego na osobę. Pracownicy mają możliwość regulacji klimatyzacji i temperatury w swojej strefie oraz dostosowania jej do swoich potrzeb. W biurze zastosowano materiały wykończeniowe – tapety, farby, lakiery, kleje – o niskiej zawartości szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych, spełniające rygorystyczne normy europejskie.


Na powierzchni obowiązuje pełna segregacja odpadów. Kosze na śmieci pod biurkami zostały zastąpione przez zlokalizowane w wybranych miejscach w biurze specjalne pojemniki na rożne typy odpadów. Nie używa się również plastikowych butelek do wody.


Biuro JLL zajmuje obecnie cztery piętra w biurowcu Warsaw Spire (docelowo firma zajmie 9 pięter). Kompleks posiada certyfikat BREEAM na poziomie „znakomitym” (Excellent). Autorami koncepcji aranżacji wnętrz oraz wykonawcą prac budowlanych była firma Tétris, spółka z grupy JLL. 

 

Napisz pierwszy komentarz
My Hive - gif 13 luty - 13 kwietnia
mantra