Interbiuro - duży

W Olsztynie powstanie najwyższy budynek w woj. warmińsko-mazurskim

Centaurus - wizualizacja
Centaurus - wizualizacja
Centaurus to nazwa nowej inwestycji trójmiejskiego dewelopera Euro Styl. Będą się na nią składać cztery budynki o różnych funkcjach – mieszkaniowej, biurowo-usługowej i hotelowej. Inwestycja powstanie w samym centrum Olsztyna na działce przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego.

Centaurus powstaje na działce liczącej niemal 9000 mkw. Będzie to najwyższy budynek w województwie warmińsko-mazurskim. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu dominanty w postaci 17- i 18-piętrowej wieży. Obiekt zostanie ukończony w 2019 r. Centaurus jest zaprojektowany przez Andrzeja Kapuścika (współautora biurowca Kolmexu w Warszawie i twórcę Sea Towers w Gdyni).

 

Na część mieszkaniową obiektu będzie składać się ponad 170 mieszkań. Poza nią powstanie jeszcze część usługowa oraz 8500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Centaurus będzie jedynym biurowcem w Olsztynie, w którym zaprojektowano kondygnacje o powierzchni przekraczającej 1200 mkw. W ramach obiektu funkcjonować będzie także hotel marki Hampton by Hilton. Dzięki lokalizacji w centrum miasta inwestycja będzie dobrze skomunikowana (w pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe).  

 

Centaurus to pierwszy tak nowoczesny, duży i wielofunkcyjny obiekt w Olsztynie. Inwestycja może pozytywnie wpłynąć na rozwój miasta i regionu. Centaurus to wspaniały, odważny, niepowtarzalny projekt, który wymagał od nas ogromnego zaangażowania oraz zmierzenia się̨ z oczekiwaniami lokalnego rynku. Dostrzegamy znaczny potencjał Olsztyna i wierzymy, że nasza inwestycja, w której znajdą się̨ powierzchnie biurowe dostosowane do potrzeb sektora BSS, zachęci inwestorów do usytuowania swoich biur w tym mieście i że w perspektywie kilku lat Olsztyn będzie miał możliwość́ konkurowania z większymi od siebie ośrodkami w rywalizacji o nowe centra usług dla biznesu – mówi wiceprezes zarządu grupy kapitałowej Euro Styl, Mikołaj Konopka.

 


0.0
Tagi: Euro Styl
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra