bcb wrzesień 2020

HB Reavis sprzedaje Twin City A w Bratysławie

Biurowiec Twin City
Zlokalizowany w pobliżu centrum Bratysławy biurowiec Twin City A został sprzedany funduszowi Prvý realitný fond (PRF) zarządzanemu przez firmę IAD Investments. Obiekt ten oferuje ok. 16 500 mkw. i jest całkowicie wynajęty.

Biurowiec Twin City A został ukończony w 2015 r. Znajduje się on w biznesowej części Bratysławy – Mlynské Nivy. Zakup budynku świadczy o jego atrakcyjność. Stopa kapitalizacji transakcji wyniosła 6,5 proc. Biurowiec oferuje około 16 500 mkw. powierzchni najmu. Obiek został w całości wynajęty renomowanym firmom, takim jak m.in.: PWC, Merck Sharp & Dohme, Bayer, BNP Paribas Slovensko czy Sfera.

 

To już druga umowa zawarta przez nas z IAD Investment. Bardzo nas cieszy, że firma kupuje kolejną inwestycję z naszego portfolio. Transakcja świadczy o doskonałej reputacji, jaką cieszą się nasze obiekty wśród inwestorów. W ostatnim roku grupa HB Reavis sprzedała 14 zrealizowanych nieruchomości komercyjnych o łącznej wartości 1 miliarda euro, w tym kompleks biurowy Konstruktorska Business Center i dwa budynki Gdański Business Center w Warszawie, biurowiec 33 Central w Londynie, a także obiekty z naszego portfolio logistycznego w Czechach i na Słowacji – powiedział Marian Herman, dyrektor finansowy grupy HB Reavis.

 

Bratysławski biurowiec Twin City to obecnie największy projekt rewitalizacyjny w Europie Środkowej. Grupa HB Reavis rozpoczęła budowę obiektu w 2011 r. i planuje dalszy, stopniowy rozwój inwestycji w dwunastu etapach, tworząc nowoczesne środowisko biznesowe i ożywiając dotychczas zaniedbaną część stolicy Słowacji.

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz