Budowa biurowca Ogrodowa 8 Office rozpoczęta

Ogrodowa 8 Office
Ogrodowa 8 Office
Rozpoczęła się budowa łódzkiego biurowca Ogrodowa 8 Office. Za realizację budynku odpowiada firma Warimpex. Wartość projektu oszacowano na 50 mln euro.

W centrum Łodzi powstanie biurowiec Ogrodowa 8 Office, którego właścicielem i wykonawcą jest firma Warimpex. Prace budowlane związane z realizacją tego projektu rozpoczęły się 14 grudnia br. Obiekt będzie sąsiadował m.in. z Manufakturą, Pałacem Izraela Poznańskiego oraz ul. Piotrowską. Znajdą się w nim biura o łącznej powierzchni najmu 28 600 mkw., a także przestrzeń handlowo-usługowa zajmująca 3900 mkw. w pasażu na parterze budynku. Konstrukcja biurowca została podzielona na dwie 5- i 6-kondygnacyjne bryły, których architektura nawiązuje do historycznych łódzkich kamienic. Zaprojektowany na parterze pasaż handlowy stanowi nawiązanie do wewnętrznych podwórzy, typowych dla dawnej zabudowy miasta. Inspirację dla projektantów z pracowni OP Architekten stanowiły w tym przypadku także współczesne kompleksy: Hackeschen Höfe w Berlinie oraz Fünf Höfe w Monachium.

 

Podziemna część obiektu zostanie przeznaczona na dwupoziomowy parking z 326 miejscami postojowymi. Zgodnie z planami dewelopera, inwestycja będzie spełniać wysokie standardy ekologiczne dla biurowców klasy A. Właściciel zamierza także wnioskować o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

 

Działamy w Łodzi od wielu lat, ponieważ wierzymy w duży potencjał tego miasta. Łódź potrzebuje dziś nowoczesnych i komfortowych powierzchni biurowych, które spełnią oczekiwania rozwijających się w mieście i nowych inwestujących tu przedsiębiorstw. (…) Przed rozpoczęciem prac budowlanych podpisaliśmy pierwszą umowę najmu i mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli poinformować o nowych najemcach – powiedział Jerzy Krogulec, prezes zarządu Warimpex Polska.

 

Preferowaną grupę najemców biurowca Ogrodowa 8 Office tworzą przedsiębiorstwa z branży finansowej, IT oraz BPO/SSC. Budynek może pomieścić ok. 3000 osób. Jego wartość oszacowano na 50 mln euro.


0.0
Tagi: Warimpex
Napisz pierwszy komentarz