Tork

Grupa Nowy Styl z nagrodą za projekt Lounge Plazza

Lounge Plazza w siedzibie Gemalto (fot. Grupa Nowy Styl)
Grupa Nowy Styl zdobyła złote wyróżnienie ARSEG Trophées w kategorii Nieruchomości. Nagrodzony został projekt Lounge Plazza w siedzibie Gemalto. Jest to przestrzeń publiczna, w której spotykają się pracownicy i klienci firmy.

ARSEG jest największą we Francji organizacją stowarzyszającą facility managerów i firmy świadczące usługi dla branży nieruchomości biurowych. Zrzesza ona ponad 2000 przedsiębiorstw i specjalistów zajmujących się urządzaniem miejsc pracy. Stowarzyszenie ARSEG co roku nagradza najlepsze projekty, zespoły, menadżerów i rozwiązania technologiczne dla branży. Złote wyróżnienie ARSEG Trophées w kategorii Nieruchomości zdobyła Grupa Nowy Styl za jeden ze swych projektów. Jest nim Lounge Plazza w siedzibie Gemalto, czyli przestrzeń publiczna stanowiąca rodzaj agory, w której spotykać będą się pracownicy i klienci firmy. W pomieszczeniu mieści się jednocześnie kawiarnia, restauracja, biblioteka otwarta dla wszystkich, a także strefa zabaw. 


Projekt Grupy Nowy Styl zakładał rearanżację dotychczasowej kafeterii, która znajdowała się przy głównej siedzibie Gemalto pod Paryżem. Metamorfoza ta wiązała się ze zmianą identyfikacji firmy. Projekt to efekt współpracy Grupy Nowy Styl z firmą Gemalto oraz architektami ze studia BARU Design. Postanowiliśmy zmienić typową kawiarnię z długą ladą w przestrzeń wielofunkcyjną, gdzie cztery ekspresy do kawy są rozstawione po całej przestrzeni – mówi Marc-Olivier Leroy, Dyrektor Sprzedaży Nowy Styl Group we Francji.


Plazza Lounge to przestrzeń, która nadaje się zarówno do pracy koncepcyjnej w ciszy, jak i spotkań wewnętrznych. Jest to możliwe dzięki zasłonom wydzielającym poszczególne strefy. Granice między miejscem pracy i relaksu zatarte zostały poprzez wykorzystanie miękkich puf i foteli. W wystroju wnętrza dominują wzory geometryczne. Zostały one wykorzystane w elementach dekoracyjnych, a także w grze poziomych i pionowych linii mebli Sand i Metafora z półkami biblioteki ściennej.


Nagroda ARSEG była dla nas prawdziwą niespodzianką, bo rywalizowaliśmy z firmami, które są na rynku francuskim dużo dłużej niż my. Kategoria, w której startowaliśmy była bardzo wymagająca: jury oceniało twarde wskaźniki ROI, satysfakcję pracowników i to, jak nowe wnętrze przyczyniło się do poprawy efektywności środowiska pracy. Złota nagroda od ARSEG potwierdza nasze kompetencje we wszystkich tych obszarach – powiedział Marc-Olivier Leroy.

 


0.0
Tagi: Nowy Styl
Napisz pierwszy komentarz