Archicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKontor logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Echa finalizują inwestycję wartą 120 milionów euro

Echo Investment i Echo Polska Properties (EPP) zawarły ostateczne umowy dotyczące wspólnego zakupu i budowy wielofunkcyjnego projektu przy ul. Towarowej 22 w Warszawie.
Echo Investment i Echo Polska Properties (EPP) zawarły ostateczne umowy dotyczące wspólnego zakupu i budowy wielofunkcyjnego projektu przy ul. Towarowej 22 w Warszawie.
Echo Investment i Echo Polska Properties (EPP) zawarły ostateczne umowy dotyczące wspólnego zakupu i budowy wielofunkcyjnego projektu przy ul. Towarowej 22 w Warszawie. Zakupiona nieruchomość o powierzchni 6,5 ha to największa działka komercyjna w centrum stolicy.

Nieruchomość Towarowa 22 ma 6,5 ha łącznej powierzchni, na której może powstać nawet 100 000 mkw. powierzchni na wynajem. EPP będzie zarządzać obiektem po wybudowaniu, a deweloperem projektu będzie Echo Investment. To wyjątkowy zakup dla EPP, który pozwoli nam na stworzenie wyjątkowego projektu w stolicy kraju. Jest też idealnym uzupełnieniem naszego portfela ze względu na atrakcyjną lokalizację – ostatnią tego rodzaju w centrum Warszawy – mówi Hadley Dean, prezes EPP.

 

Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2018 r., a zakończenie na przełom 2020 i 2021 r. Sprzedającym jest fundusz Griffin Real Estate. W latach 2014-2016 r. scalił on kilkanaście działek, z których złożona jest Towarowa 22. 

 

Docelowo EPP nabędzie 70 proc. udziałów w spółce celowej będącej właścicielem nieruchomości. Pozostałe 30 proc. będzie należeć do Echo Investment S.A. Łączna cena zakupu to niemal 120 mln euro, z czego 77,4 mln euro zostanie zapłacone jeszcze w br., a pozostała część po spełnieniu określonych warunków.

 

Jesteśmy zadowoleni z możliwości uczestniczenia w projekcie Towarowa 22, który będzie budował tę część miasta oraz stworzy miejsce, w którym ludzie będą mogli mieszkać, pracować i spędzać wolny czas. Echo i EPP wykorzystają swoje unikalne doświadczenia zdobyte w wielu dziedzinach i przyczynią się do przekształcenia Woli w nowe centrum Warszawy, szczególnie jeśli chodzi o rozrywkę i zakupy – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Wola to najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy, która staje się najpopularniejszą lokalizacją dla budowy biur oraz mieszkań. Wg szacunków w najbliższych latach powstanie tu ponad 500 000 mkw. powierzchni biur.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra