Kinnarps nowy

Ruszyła budowa najwyższego budynku w Polsce

Wyróżniającą się część Varso jest 53-piętrowy wieżowiec zwieńczony 80-metrową iglicą
Ruszyła budowa inwestycji HB Reavis o nazwie Varso. Będzie to najwyższy budynek w Polsce zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners. Jedną z atrakcji obiektu będzie taras widokowy, położony na wysokości dwukrotnie większej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki.

– Varso to nasz flagowy projekt w Europie i miejsce, jakiego w Warszawie jeszcze nie było. Zaprojektowany z myślą o ludziach, dbający o ich potrzeby w ciągu dnia pracy i po godzinach, otwarty na sąsiadów i gości z zewnątrz, którzy z tarasu widokowego ujrzą piękno, historię i rozwój całej stolicy. Jestem przekonany, że trafi do serc zarówno młodszych jak i starszych, warszawiaków i gości stolicy, z czasem stając się nowym, na miarę XXI wieku, symbolem Warszawy, rozpoznawalnym na całym świecie – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu firmy HB Reavis Poland. 

 

Varso powstaje w centrum Warszawy w pobliżu Dworca Centralnego. Wśród trzech budynków wyróżni się wieżowiec. To z jego dachu znajdującego się na wysokości 230 m mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Warszawy. Co więcej będzie to jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych. Deweloperem Varso jest międzynarodowa firma HB Reavis. Generalnym wykonawcą jest HB Reavis Construction – firma z Grupy HB Reavis. Budowa już się rozpoczęła i zakończy się w 2020 r.

 

W dwóch niższych budynkach (zaprojektowanych przez polską pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci) na parterach będą znajdować się sklepy i punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Varso będzie stanowić nie tylko nowoczesne centrum biznesowe, ale również dobrze przemyślaną i łatwo dostępną przestrzeń publiczną. 

 

– Dzięki Varso tworzymy nowy, przyjazny fragment Warszawy. Jest to możliwe dzięki połączeniu międzynarodowego doświadczenia pracowni Foster + Partners z lokalnym „czuciem” miasta, jakie gwarantuje warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. – dodaje Stanislav Frnka.

 
Wieżowiec o eleganckiej szklanej elewacji to wyróżniająca się część Varso. Ten 53-piętrowy obiekt będzie zwieńczony 80-metrową iglicą. W tym najwyższym w Polsce budynku będą znajdować się przede wszystkim biura. Atrakcją dla osób odwiedzających Varso będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a także widoki z okien restauracji umiejscowionej na 46. i 47. piętrze budynku. 

 

Z kolei niższe budynki Varso stworzą śródmiejską pierzeję wzdłuż ul. Chmielnej. Dwa budynki biurowe połączone będą wspólnym, kilkupiętrowym podium o kamiennej elewacji w kolorze beżowym. Na ich dachach powstaną zielone tarasy, gdzie na co dzień będą mogli pracować i odpoczywać pracownicy firm działających w Varso.

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz