EQ2

Budowa Podium Park nabiera rozpędu

Kompleks biurowy Podium Park (wizualizacja)
W sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej, AWF-u i Tauron Areny w Krakowie powstaje biurowiec Podium Park. Obecnie trwają prace związane z realizacją dwupoziomowego garażu podziemnego budynku A.

Budowa biurowca Podium Park rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. Już w listopadzie zakończono przebudowę sieci i infrastruktury technicznej oraz budowę ścian szczelinowych. Pracę przebiegają zgodnie z harmonogramem i obecnie trwa realizacja dwupoziomowego garażu podziemnego budynku A. Ukończenie pierwszego budynku kompleksu zaplanowane jest na maj 2018 r. 

 

Kompleks Podium Park składa się z trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków biurowych. Projekt będzie miał 65 100 mkw. całkowitej powierzchni, z czego 47 600 mkw. powierzchni biurowej i 3100 mkw. powierzchni usługowej. W ramach inwestycji powstanie również 800 miejsc parkingowych i ponad 300 miejsc dla rowerów. 
W ramach inwestycji zostało zaplanowanych wiele innowacyjnych rozwiązań, jak np. wypożyczalnia ekologicznych samochodów dla najemców, 36 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, szklenie okien pakietem szklanym grubości ponad 5,0 cm czy liczne udogodnienia dla rowerzystów. Deweloper od początku prac związanych z inwestycją prowadzi proces certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent lub Outstanding

 

Między budynkami zaplanowano dwa zielone dziedzińce o powierzchni 1800 mkw. każdy. Przestrzeń ta zostanie wzbogacona o strefę Urban farming, która będzie miejscem na uprawę ziół, warzyw i owoców. Na dwukondygnacyjnych łącznikach między budynkami powstaną także dwa zielone tarasy o powierzchni 725 mkw. każdy.  
Deweloperem inwestycji jest Decon Investment. Za projekt koncepcyjny i budowlany odpowiedzialna jest pracownia PRC Architekci, a za projekt wykonawczy URBA Architects. Wykonawcą stanu surowego otwartego budynku A jest Fabet - Konstrukcje sp. z o.o. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma doradcza CBRE, a nad całością projektu czuwa zarządzający inwestycją Tebodin Poland sp. z o.o

 


1.0
Tagi: Podium Park
Napisz pierwszy komentarz