Assa Abloy

HB Reavis z kolejnym biurowym rekordem

West Station
West Station
Jesienią do biurowca West Station II w Warszawie przeprowadzi się firma Diebold Nixdorf. Zajmie ona jedną trzecią budynku. To największa do tej pory transakcja wynajmu powierzchni biurowej w w stolicy w br.

Diebold Nixdorf to największy producent bankomatów na świecie. Polski oddział firmy zajmie w budynku West Station II w Warszawie biuro o powierzchni ponad 9700 mkw. Diebold Nixdorf przez ostatnie dziesięć lat bardzo się rozrósł. Oprócz biura handlowego i centrali serwisowej powstały w Warszawie również centra usług wspólnych – Global Customer Care Center oraz EMEA Business Services. Od kilku lat chcieliśmy skonsolidować wszystkie te biura w jednej lokalizacji. Pragniemy stworzyć dla naszych pracowników najlepsze możliwe miejsce pracy, w nowoczesnym biurze, zapewniające jednocześnie bardzo dobrą komunikację dla dojeżdżających z Warszawy i okolic. Dodatkowo, dzięki tej inwestycji będziemy mieli możliwość przedstawiania naszego poszerzonego portfolio rozwiązań klientom w przejrzysty i funkcjonalny sposób w nowoczesnym showroomie – komentuje Mirosław Janik, Prezes Zarządu Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

 

W zlokalizowanym w West Station II nowym biurze Diebold Nixdorf w powstanie docelowo niemal tysiąc stanowisk roboczych. Będzie się tu mieścić biuro handlowe z centralą serwisową oraz centra usług wspólnych. 


W wyborze biura Diebold Nixdorf doradzała międzynarodowa firma CBRE. Transakcja wynajmu biura przez Diebold Nixdorf jest kolejnym rynkowym przykładem konsolidacji powierzchni. Z perspektywy biznesowej jedna siedziba to same plusy dla organizacji: oszczędności związane z utrzymaniem nieruchomości oraz efektywniejsze zarządzanie zespołami i łatwiejsze budowanie kultury organizacyjnej. Stołeczny rynek biurowy zachęca najemców do podejmowania takich decyzji, oferując im sprzyjające warunkach najmu i duży wybór nowoczesnych inwestycji biurowych. Firma Diebold Nixdorf zdecydowała o otwarciu biura w projekcie West Station ze względu na sprawdzoną lokalizację, wysoką jakość budynku oraz jego ekspozycję, a także reputację firmy HB Reavis, jednego z kluczowych deweloperów w sektorze nieruchomości komercyjnych – mówi Rafał Wdowczyk, Dyrektor, Advisory & Transaction Services, Office, CBRE. 

 

West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment, który zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich. Budowa kompleksu zakończy się jesienią br. Całość inwestycji oferuje 68 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Projekt posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz