bcb wrzesień 2020

EKO Ekoodpowiedzialny Szczecin

Konferencja PLGBC - Dzień Ziemi 2017
Za nami kolejna edycja konferencji PLGBC, podczas której eksperci dyskutowali na temat roli zabudowy w procesie kształtowania zrównoważonych miast.

20 kwietnia 2017 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas konferencji PLGBC Zielone budynki w przestrzeni publicznej szereg ekspertów dyskutował na temat roli zabudowy w procesie kształtowania zrównoważonych miast. Była to kolejna edycja konferencji Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego | Polish Green Building Council (PLGBC) w ramach Światowego Dnia Ziemi. W tym roku wydarzenie współorganizowało Miasto Szczecin. Głównym sponsorem konferencji była firma Knauf Insulation, która zapewniła uczestnikom wiele zdrowych i zrównoważonych upominków.

Przed konferencją miało miejsce szkolenie Sustainable building assessments – 10 wtajemniczeń budynku zrównoważonego, które poprowadziła Ewa Kosmala (PLGBC, Knauf Insulation, STAE). Poza pracą warsztatową oraz dyskusją na temat innowacyjnych rozwiązań uczestnicy mogli zapoznać się z rolą zrównoważonego budownictwa we współczesnym świecie. Poznali szereg możliwości oraz rozwiązań, jakie dają budynki zrównoważone. Mogli poznać oraz porównać różne systemy certyfikacji wielokryterialnej, mieli także okazję wykazać się wiedzą w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Część konferencyjną otworzyli oficjalnie Rafał Schurma, Prezydent PLGBC, oraz Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin. Po powitaniu gości nastąpiła prezentacja najnowszego raportu PLGBC: Certyfikacja zielonych budynków w liczbach. Raport 2017. Alicja Kuczera, CEO PLGBC, przedstawiła szereg informacji o pozycji Polski na arenie międzynarodowej w odniesieniu do certyfikacji budynków. Udowodniła też, że Polska jest liderem certyfikacji budynków w regionie CEE.

PLGBC za każdym razem stara się podnosić wyżej poprzeczkę w odniesieniu do bieżącej tematyki i nowinek w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Tym razem współorganizatorem wydarzenia było miasto Szczecin, konferencja cieszyła się dobrą frekwencją, nie zabrakło również prezydenta Szczecina i przedstawicieli władz samorządowych. Nagrodzona nagrodą Miesa van der Rohe Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie doskonale wpisuje się w ideę promocji zrównoważonego budownictwa poprzez wysokiej jakości architekturę. Wśród tematów znalazły się zrównoważone budynki publiczne i kształtowanie tkanki miejskiej – mówi Rafał Schurma.

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz