MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoTorus logoNowy Styl Group logoCity Space logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Browary Warszawskie będą tętnić życiem

Tak obecnie wygląda teren Browarów Warszawskich
Teren niegdyś jednego z największych browarów Europy już za niespełna trzy lata znów zatętni życiem. To co dawne, z tym co nowe zamierza połączyć Echo Investment realizując swoją flagową inwestycję – Browary Warszawskie.

Na warszawskiej Woli, w kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej, powstaje kilkanaście budynków mieszkalnych i biurowych, skupionych wokół miejskich placów. To właśnie ogólnodostępne przestrzenie stanowią kluczowy element Browarów Warszawskich. Na placach powstaną restauracje, kawiarnie, sklepy oraz punkty usługowe. Nie zabraknie tu także naturalnej zieleni i małej architektury. Mieszkańcy Warszawy i turyści do swojej dyspozycji będą mieć łącznie 15 700 mkw. otwartego terenu.

Wyróżniającym się elementem inwestycji będzie również odrestaurowany fragment (ok. 1750 mkw.) XIX-wiecznych piwnic. Nad nimi powstanie ogród centralny o powierzchni 1500 mkw. Będzie on stanowił nawiązanie do historii Woli, która przed przekształceniem się w dzielnicę przemysłową była pełna sadów i ogrodów.

Teren Browarów Warszawskich jest jednym z największych placów budowy w stolicy (prawie 4,5 ha). W szczycie robót będzie tu pracować nawet 1000 osób. Obecnie realizowana jest m.in. podziemna część budynków mieszkalnych. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do Browarów Warszawskich na początku 2019 r. 

W Browarach Warszawskich nie zabraknie miejsca dla biznesu. Biura postaną zarówno w nowoczesnych budynkach klasy A, jak i w historycznych zabudowaniach dawnego browaru (np. w Laboratorium, Warzelni oraz tzw. willi fabrykanta). Już wkrótce rozpocznie się także budowa 11-kondygnacyjnego budynku o szklanej elewacji, położonego najbliżej skrzyżowania ul. Grzybowskiej i Wroniej. W dalszej kolejności powstaną jeszcze trzy biurowce.

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra