EKO Platynowy certyfikat dla Business Garden Warszawa

Kompleks biurowy Business Garden Warszawa
Kompleks biurowy Business Garden Warszawa
Pięć nowo oddanych budynków kompleksu Business Garden w Warszawie otrzymało certyfikaty LEED Platinum. Inwestycja Business Garden Warszawa została zaprojektowana i wybudowana przy wykorzystaniu proekologicznych rozwiązań.

Obok kompleksów biurowych w Poznaniu i Wrocławiu, to trzeci Business Garden w naszym portfolio, który otrzymał najwyższą ocenę w systemie LEED. Przyznany certyfikat traktujemy jako obiektywny dowód na to, że realizowane przez nas parki biznesowe wpisują się w ideą zrównoważonego budownictwa, są przyjazne środowisku oraz zapewniają zdrowe warunki pracy dla najemców – komentuje Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Na terenie inwestycji zostało wdrożonych wiele proekologicznych rozwiązań, takich jak np. wprowadzenie kompleksowej strategii zarządzania wodą opadową. Funkcje gospodarowania ściekami opadowymi obejmują obszary ogrodów deszczowych, zbiorniki retencyjne i system skrzynek rozsączających. Wg prognoz te rozwiązania pozwolą na zmniejszenie odpływu wody deszczowej z terenu o ponad 60 proc. Nie zapomniano także o kwestii zrównoważonego doboru materiałów. Recyklingowi poddano ponad 30 proc. materiałów budowlanych użytych w budynkach, a ok. 50 proc. pochodziło z regionu, co pozwoliło na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych generowanych przez transport na plac budowy.

Kompleks biurowy Business Garden Warszawa cechuje duży udział powierzchni zielonych. Układ ogrodu ma charakter krajobrazowy. Stanowi on kompozycję rodzimych i miejscowo przystosowanych gatunków roślin, zbiorników wodnych i elementów małej architektury. Dodatkowo, wszystkie powierzchnie dachów, tam gdzie było to możliwe do wykonania, zostały pokryte roślinnością ekstensywną. Zadbano także o parametry środowiska wewnętrznego. Wysokim poziomem dostępu do naturalnego światła dziennego charakteryzuje się ponad 90 proc. przestrzeni w budynku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz