Interbiuro - duży

Rusza kolejny etap Business Garden we Wrocławiu

Business Garden Wrocław
Business Garden Wrocław
Firma HOCHTIEF będzie generalnym wykonawcą ostatniego etapu Business Garden Wrocław. W ramach kontraktu powstanie sześć budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni najmu około 79 000 mkw.

Prace budowlane ruszą już w lipcu 2017 r., a ich zakończenie planowane jest w listopadzie 2019 r. Inwestycja ta będzie uzupełnieniem I etapu wrocławskiego kompleksu biurowego Business Garden, króry powstające w obrębie ul. Legnickiej, Jaworskiej oraz sąsiadującej z nimi stacji PKP Mikołajów we Wrocławiu. 

Vastint Poland wybrał firmę HOCHTIEF Polska na generalnego wykonawcę drugiego etapu Business Garden Wrocław. Prace budowlane wspólnie poprowadzą oddziały z Poznania i Warszawy. Zakres kontraktu obejmuje generalne wykonawstwo sześciu budynków biurowo-usługowych (jeden 15-kondygnacyjny oraz pięć 7-kondygnacyjnych). Każdy obiekt będzie miał po jednym piętrze technicznym i jednym podziemnym, przeznaczonym na garaże. Projekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji LEED Platinum. 

Realizacja drugiego, a zarazem ostatniego etapu Business Garden Wrocław stanowi duże wyzwanie ze względu na skalę przedsięwzięcia. Ważną kwestią jest również właściwa organizacja procesu budowlanego, która musi być zaplanowana w sposób umożliwiający niezakłócone funkcjonowanie istniejącej części kompleksu. Firma HOCHTIEF Polska to solidny partner, który wielokrotnie sprawdził się na naszych projektach. Jestem przekonany, że również w tym przypadku z powodzeniem wykona zadanie i sprosta naszym oczekiwaniom w odniesieniu do jakości i terminowości prac – komentuje Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Cieszymy się, że możemy kontynuować udaną współpracę z naszym klientem firmą Vastint Poland, dla której zrealizowaliśmy podobny, wielkoskalowy projekt Business Garden w Warszawie oraz projekty biurowe Brama Portowa I i II w Szczecinie – mówi Henryk Liszka, Prezes HOCHTIEF Polska.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz