Tork

Największe w Europie centrum usług biznesowych firmy Shell

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Shell otworzył w Krakowie nową siedzibę największego centrum usług biznesowych w Europie. Jest to jedna z największych małopolskich inwestycji.

Firma Shell zainaugurowała nowe biuro Shell Business Operations. Znajduje się ono w kompleksie Shell Energy Campus przy ul. Czerwone Maki w Krakowie. Dla pracowników SBO Kraków przygotowane zostały cztery specjalnie zaprojektowane dla firmy Shell budynki. W obiektach tych firma zajmuje łącznie 26 000 mkw. powierzchni biurowej. W centrum nowoczesnych usług biznesowych firmy Shell powstało ponad 2700 miejsc pracy dla specjalistów i menedżerów. Centrum będzie współpracować z całą grupą Shell na wszystkich kontynentach. 

W krakowskim centrum usług biznesowych Shell zatrudnionych jest przeszło 2700 pracowników. Słychać 20 różnych języków, mamy 36 różnych narodowości, nasza populacja jest zróżnicowana, dynamiczna i multikulturowa. W tym momencie operujemy w dziewięciu niezależnych liniach biznesowych. Nasi pracownicy pracują globalnie, codziennie współpracują z innymi ośrodkami Shell na innych kontynentach, w innych strefach czasowych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Agnieszka Pocztowska, Dyrektor Generalna SBO Kraków w Shell Polska.

Polska jest jedną z wiodących lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W 2006 r. Polskę wybrał również Shell, który uruchomił Shell Business Operations w Zabierzowie pod Krakowem. Od tego czasu centrum nowoczesnych usług biznesowych firmy dynamicznie się rozwijało i zwiększało zatrudnienie. Od początku br. pozyskano już ponad 500 nowych pracowników. 

W ubiegłym tygodniu firma przeniosła się do nowej siedziby. W czterech biurowcach poza przestrzenią do pracy przygotowane zostały też strefy rozrywki i relaksu oraz przestrzenie ciszy. Pracownicy kompleksu do swojej dyspozycji mają także restauracje, trzy parkingi i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Koncern nawiązał współpracę z władzami miasta, aby dostosować komunikację miejską do potrzeb osób zatrudnionych w Shell Energy Campus.– Krakowskie centrum usług biznesowym jest w tym momencie jednym ze strategicznych punktów na mapie Royal Dutch Shell. To właśnie tutaj koncentrują się bardzo szerokie procesy, kompetencje, know-how i wiedza. Poprzez działalność w ramach dziewięciu pionów biznesowych, w jednym miejscu jesteśmy w stanie proponować efektywne sposoby funkcjonowania biznesu w przyszłości – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Agnieszka Pocztowska.

 


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra