Interbiuro - duży

Showroom Business Garden Warszawa

Biuro pokazowe w kompleksie Business Garden
W jaki sposób stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiedzią na współczesne potrzeby? Próbę zmierzenia się z tym wyzwaniem podjęli architekci z pracowni In Design w czasie projektowania biura pokazowego w kompleksie Business Garden.

Współczesne firmy muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami, jak chociażby zmiany pokoleniowe, rozwój technologiczny czy dążenie do innowacyjności. Coraz ważniejsze są również stymulowanie kreatywności, komunikacji i mobilności pracowników. W naturalny sposób wymusza to zmiany w stylach adaptacji przestrzeni biurowych. Próbę stworzenia miejsca odpowiadającego na współczesne potrzeby podjęli architekci z pracowni In Design, którzy zaprojektowali biuro pokazowe w kompleksie Business Garden

Wykorzystując najnowsze trendy przygotowali oni modelową przestrzeń, która służy komunikacji, zadaniowemu podejściu do pracy i bardziej spłaszczonej strukturze firmy. Powierzchnia piętra została podzielona na strefy pracy indywidualnej, strefy spotkań oraz strefy regeneracji i integracji. Obszary przeplatają się, tworząc biuro odpowiadające odmiennym typom aktywności i potrzebom pracowników. Ten model aranżacji znany jest pod nazwą Activity Based Workplace. Pracownicy, zamiast wykonywać zadania głównie przy biurkach lub w salach konferencyjnych, mają do wyboru miejsca spotkań ad hoc, przestrzenie pracy cichej, budki telefoniczne, przestrzenie pracy projektowej. Sami decydują gdzie chcą pracować i gdzie najlepiej będą mogli wykonać zadanie – tłumaczy Agata Mróz, socjolog z pracowni architektonicznej In Design. 
  
Ciekawym elementem wnętrza zaproponowanym przez architektów jest tzw. amfiteatr z siedziskami wznoszącymi się półkoliście ku górze. Jest to miejsce, które może być wykorzystywane do zgromadzeń bardziej lub mniej oficjalnych, a także służyć jako arena do okazjonalnych wystąpień, imprez firmowych, spotkań projektowych czy codziennych dyskusji z udziałem pracowników. 

Efekt wizualny i klimat przestrzeni biurowej showroomu Business Garden budowany jest przez design i wyposażenie technologiczne. Surowy, industrialny wystrój wnętrz, wzmocniony przez betonowe elementy konstrukcyjne oraz odsłonięte sufity, przełamany został pastelowymi kolorami i miękkimi fakturami obić mebli biurowych. Nadają one przestrzeni domowe ciepło. Te nowoczesne, ergonomiczne elementy umeblowania i wyposażenia sprzyjają kreatywności, tak jak zróżnicowany układ funkcjonalny powierzchni wspiera mobilność i komunikację pracowników. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra