Flowcrete Polska tworzy biuro-showroom

Biuro Flowcrete Polska
Firma Flowcrete Polska przeprowadziła się do nowej siedziby przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Nowe biuro pełni także rolę showroomu, w którym można zapoznać się z szeroką ofertą posadzek żywicznych.

W nowej siedzibie firmy Flowcrete Polska na powierzchni około 600 mkw. zaaranżowano przestrzeń sprzyjającą efektywnej pracy z wykorzystaniem różnorodnych systemów posadzkowych z oferty firmy. Biuro pełni funkcję showroomu, w którym architekci, projektanci, inwestorzy i wykonawcy mogą zapoznać się z szeroką ofertą posadzek żywicznych.

W nowym biurze posadzki żywiczne wykonane z materiału i w technologii dostarczonej przez firmę Flowcrete Polska zajmują łącznie ok. 200 mkw. Są to zarówno posadzki dekoracyjne typu szlifowane terazzo czy kamienne dywany, jak i systemy przemysłowe na bazie żywic z dodatkiem barwionych ziaren piasku kwarcowego czy płatków. W najbardziej reprezentacyjnej części biura, czyli w strefie wejścia, recepcji i poczekalni dla gości wykonano bezspoinową posadzkę Mondéco Classic w białym kolorze i o delikatnym połysku. Jest to posadzka typu szlifowane terazzo, która powstaje z masy składającej się ze spoiwa na bazie barwionej żywicy epoksydowej i kruszywa marmurowego. 

Przy projektowaniu naszego nowego biura ze szczególną uwagą dobieraliśmy materiały, kolory, faktury posadzek. Zależało nam na tym, żeby pokazać jak najbogatsze spektrum możliwości, jakie dają posadzki żywiczne w tak wymagającym otoczeniu, jakim są powierzchnie biurowe. W samej posadzce Mondéco w czterech miejscach wykonaliśmy geometryczne wzory – kompozycje przecinających się kwadratów. Do ich zaprojektowania wykorzystaliśmy trzy kolory żywic oraz trzy rodzaje kruszywa. W sumie z kombinacji tych materiałów uzyskaliśmy siedem wersji kolorystycznych Mondéco, w tym pola wypełnione posadzką Mondéco Crystal na bazie czerwonej żywicy i kruszywa w postaci bezbarwnego szkła – powiedziała Małgorzata Zajkowska, architekt i Specification Manager we Flowcrete Polska.

W salach konferencyjnych wykonano dekoracyjne posadzki typu kamienne dywany, które powstają ze specjalnie sortowanych kamyków marmurowych otoczonych i sklejonych bezbarwną żywicą epoksydową. Największa sala w nowym biurze Flowcrete Polska została zaprojektowana w skandynawskim stylu. Wykonano w niej posadzkę Peran Rustik Glamourstone w kolorze szarym, która dobrze komponuje się z meblami w odcieniach bieli, szarości i drewna akacji oraz fotelami w żywych kolorach – czerwonym i turkusowym. W tym samym pomieszczeniu na specjalnie zaprojektowanej ekspozycji ściennej można zapoznać się z różnorodnymi rodzajami i kolorami posadzek żywicznych z oferty Flowcrete.W mniejszym pokoju spotkań zaprojektowano posadzkę Peran Rustik Glamourstone w kolorze czarnym, która stanowi kontrast w stosunku do białych mebli z czerwonymi elementami. 

W kuchni, która jest najbardziej kolorowym wnętrzem w biurze, wykonano posadzkę Peran PGF w jednolitym, szarym odcieniu. Tworzy ona tło dla wielobarwnego wyposażenia. Natomiast w pomieszczeniach pomocniczych, takich jak podręczne schowki i magazyny, znajdują się posadzki powszechnie stosowane w przemyśle oraz obiektach użyteczności publicznej – Peran STB.

Posadzki żywiczne w nowym biurze Flowcrete Polska zostały połączone z innymi materiałami, m.in. gresem polerowanym w holu windowym czy wykładzinami dywanowymi na korytarzach i w pokojach przeznaczonych do pracy. Dodatkowo na korytarzach zaaranżowano wystawę zdjęć z realizacji posadzek Flowcrete w Polsce i na świecie. W projektowaniu powierzchni biurowych uczestniczyli architekci z Flowcrete Polska oraz biuro Chmielewski, Skała, Architekci.

 


0.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz