Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Innowacja w łazienkach o dużym natężeniu ruchu

|
W miejscach o dużym natężeniu ruchu np. na stadionach, lotniskach, w centrach handlowych, łazienki są często zatłoczone i brudne, a ich utrzymanie w czystości stanowi duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie obiektem.

Duże grupy ludzi znacząco eksploatują łazienki oraz ich wyposażenie. Mydło i papier szybko się kończą, a ekipy sprzątające z trudem nadążają ze sprzątaniem. Najnowsze badania1 pokazują, że brudne i zatłoczone łazienki to największy problem dla gości przebywających w miejscach o dużym natężeniu ruchu - ponad 70 proc. respondentów niemiło wspomina wizytę w łazience, a 25 proc. stara się w ogóle unikać łazienek w takich miejscach. Swoimi nieprzyjemnymi doświadczeniami niezadowoleni użytkownicy łazienek często dzielą się w mediach społecznościowych. Najczęstszym powodem niechęci do korzystania z łazienek w miejscach publicznych jest obawa przed brudem (37 proc.). Ponadto ważną kwestią pozostaje także ilość czasu potrzebna na wizytę w łazience.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Tork – światowy lider w branży artykułów higienicznych, opracował nowy system do wycierania rąk – Tork PeakServe® system niekończących się ręczników, idealnie sprawdzający się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Nowy system łączy nieosiągalną dotychczas wydajność z unikalnym sposobem dozowania ręczników. Dzięki nowej technologii zarządzający obiektami będą w stanie obsłużyć nawet o 250 proc. więcej gości i upłynnić ruch w łazience.

W miejscach o dużym natężeniu ruchu panuje zasada: im więcej ludzi tym lepszy biznes. Satysfakcja gości powinna być priorytetem. Badania pokazują, że co trzecia osoba unikająca korzystania z łazienki jednocześnie ogranicza ilość spożywanego jedzenia i picia. Takie podejście może mieć negatywny wpływ na prowadzoną działalność, ponieważ licznie odwiedzane miejsca często czerpią duże zyski ze sprzedaży przekąsek i napojów – twierdzi Wioletta Broda, Senior Product Manager, SCA.

Osoby zarządzające obiektami muszą zadbać również o płynny przepływ gości korzystających z łazienek. Do niedawna mogli wybierać między ręcznikami w roli o wysokiej wydajności a ręcznikami składanymi, które można było łatwiej uzupełniać. Skorzystaliśmy z obu możliwości i połączyliśmy to, co w nich najlepsze tworząc rewolucyjną hybrydę. Ktoś może pomyśleć, że chodzi tylko o suszenie rąk w rzeczywistości mówimy o najważniejszej innowacji w tej dziedzinie na przestrzeni ostatnich 20 lat - goście na pewno zauważą różnicę – dodaje Wioletta Broda.

Kilka faktów na temat Tork PeakServe®:

  • Największa wydajność na rynku – ponad 2000 ręczników w czasie jednego ładowania wystarcza do obsługi około 1000 osób (co odpowiada ilości pasażerów w 20-tu autokarach)

  • Korzystanie z ręcznika zajmuje 3 sekundy (aby wysuszyć ręce za pomocą suszarki do rąk potrzeba co najmniej 10 sekund)

  • Nawet o 250 proc. więcej ręczników w dozowniku wydawanych zawsze po jednym listku*

  • 1 napełnienie dozownika wystarcza na obsługę nawet o 600 osób więcej między kolejnymi ładowaniami*

  • Skompresowane bindy zwiększają wydajność przenoszenia o 100 proc.*

*W porównaniu z wkładami Tork Universal i dozownikiem ręczników w składce 552000


 

1 Badanie zostało zlecone przez SCA i przeprowadzone przez IPSOS w formie ankiety online, wypełnionej przez 3 000 respondentów, którzy w ciągu ostatnich 9 miesięcy przebywali w miejscu o dużym natężeniu ruchu (>100 osób). Ankieta została przeprowadzona w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Polsce i Szwecji w 2016 r.

 


0.0
Tagi: Tork
Napisz pierwszy komentarz
mantra