Tork

Kanlux najpiękniejszym biurowcem w Europie

|
Biurowiec firmy Kanlux (fot. Tomasz Zakrzewski, źródło: medusagroup)
Obiekt Kanlux z Radzionkowa zwyciężył w europejskiej edycji International Property Adwards jako najpiękniejszy biurowiec w Europie.

26 października w Royal Lancaster w Londynie zostały wręczone nagrody europejskiej edycji International Property Adwards 2017-2018. Spośród finalistów, jury międzynarodowe pod przewodnictwem Izby Lordów wybrało najlepsze obiekty w Europie. Doceniony został także polski biurowiec, za który odpowiada wrocławska firma.

Kanlux znajduje się w województwie śląskim w Radzionkowie. Projekt przygotowała pracownia medusa group. Kanlux zdobył Grand Prix i tytuł Best Office Architecture, otrzymując zaszczytne 5 gwiazdek. Tym samym biurowiec reprezentować będzie Europę podczas światowej gali International Property Awards - czytamy na stronie internetowej medusa group.

Nagrodzony budynek to obiekt wolnostojący z wewnętrznym dziedzińcem. Do roku 2010 pełnił funkcję wojskowej stołówki. W tym samym roku, na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę, zmieniono funkcję budynku na biurowo-magazynową. W obiekcie zaaranżowano powierzchnię biurową w ramach kondygnacji nadziemnej, natomiast w kondygnacji podziemnej zaprojektowano pomieszczenia magazynowe.

 


0.0
Tagi: Medusagroup
Napisz pierwszy komentarz