Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Drzwi i okna do budownictwa pasywnego

System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF
System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF
System okienno-drzwiowy MB-104 Passive z certyfikatem od Passive House Institute* w Darmstadt. Jest to potwierdzenie, że zarówno okna, jak i drzwi wykonane w systemie MB-104 mogą być stosowane w budownictwie pasywnym.

System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF otrzymał drugi certyfikat Certified Passive House Component. System MB-104 Passive służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: okien, drzwi, wiatrołapów, witryn i konstrukcji przestrzennych. Charakteryzuje go doskonała izolacja termiczna, izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji.

Certyfikat PHI otrzymać mogą wyłącznie produkty, których parametr izolacyjności cieplnej Ud wynosi mniej niż 0,80. Drzwi MB-104 Passive spełniły surową normę z dużym zapasem, uzyskując współczynnik Ud=0,72. Ponadto certyfikowana stolarka musi spełnić również kryterium szczelności powietrznej (3 klasa wg EN 12207 podczas badań klimatycznych w temperaturach -15 i 80 stopni Celsjusza).

Kryteria ustalone przez PHI Darmstadt, które należy spełnić, aby uzyskać certyfikat są najostrzejsze na rynku. Jesteśmy dumni, że tak renomowana instytucja potwierdziła jakość rozwiązań tworzonych przez ALUPROF. Obecnie tylko trzy firmy posiadają certyfikat PHI Darmsdat w tej klasie drzwi – komentuje Bożena Ryszka, Marketing Manager w firmie ALUPROF SA.

*Passive House Institute w Darmstadt jest najważniejszym w Europie, niezależnym instytutem promującym budownictwo pasywne. Założyciel PHI, dr Wolfgang Feist, jest uważany za twórcę idei budownictwa pasywnego.

 


0.0
Tagi: Aluprof
Napisz pierwszy komentarz
mantra