Tork

Centrum Rehabilitacji Poland Business Run powstaje w Krakowie

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Fundacja Poland Business Run podpisała właśnie umowę z Grupą BUMA. Deweloper udostępnił jej dwa lokale przy ul. Odrzańskiej, w których powstanie Centrum Rehabilitacji.

Fundacja Poland Business Run znana jest z tego, że co roku organizuje największą w Polsce charytatywną sztafetę, a zebrane w ten sposób środki przekazuje na pomoc osobom po amputacjach. Już wkrótce osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu niezbędną pomoc fizyczną, ale i wsparcie psychologiczne otrzymają w Centrum Rehabilitacji. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce. Prawdopodobnie już wiosną postanie ono w dwóch lokalach w Krakowie, które Grupa BUMA nieodpłatnie udostępniła Fundacji Poland Business Run. W nowo powstałym centrum beneficjenci Fundacji nauczą się stawiać pierwsze kroki na protezach, a mieszkańcy Krakowa będą mogli zgłosić się na konsultacje. Ośrodek ma bowiem zgromadzić pod jednym dachem specjalistów posiadających doświadczenie w pracy z pacjentami po amputacjach. 

Pacjenci centrum będą mogli skorzystać z pomocy ortopedy, diabetologa, dietetyka, psychologa i psychotraumatologa. Możliwa będzie również kompleksowa rehabilitacja, w tym skuteczna terapia sensoryczna. Fundacja Poland Business Run planuje też powołanie zespołu w dziale analiz i badań do gromadzenia danych i sprawdzania rozwiązań z obszarów opieki i zaopatrzenia ortopedycznego. W Centrum Rehabilitacji niepełnosprawni otrzymają też wsparcie psychologiczne, które pozwoli na ich aktywizację zawodową i społeczną. 

Naszym celem jest stworzenie jednego miejsca skupiającego wykwalifikowany i doświadczony zespół ekspertów, który będzie służył pomocą pacjentom, a także szkolił innych lekarzy i rehabilitantów w pracy z osobami po amputacjach. Centrum zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, aparaturę USG i komputery ze specjalnym oprogramowaniem. Mamy ogromną nadzieję, że kompletując jeszcze partnerów do adaptacji wykończenia oraz doposażenia centrum będziemy mogli ruszyć z nim na wiosnę – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Fundacja Poland Business Run już od jakiegoś czasu organizuje charytatywne akcje, z których środki przeznacza na wyposażenie centrum. 

Cieszymy się, że już drugi rok z rzędu mogliśmy pomóc osobom po amputacjach. Tym razem nie tylko będąc sponsorem samego biegu, ale i wspierając Fundację Poland Business Run w otwarciu Centrum Rehabilitacji. Wiemy, że w Krakowie, w którym koncentrujemy swoją działalność deweloperską, miejsca oferującego kompleksową pomoc niepełnosprawnym brakuje. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wesprzeć ten cel – mówi Konrad Dziewoński, prezes Grupy BUMA.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz