bcb wrzesień 2020

Inwestycja w rozwój pracowników

Zielone budownictwo rozwija się naprawdę dynamicznie. Szczególnie rozwój ten widać w Polsce, która jest liderem w w Europie Środkowo-Wschodniej. Wiąże się to koniecznością aktualizacji wiedzy.

Popularność zrównoważonego rozwoju zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Certyfikaty i deklaracje środowiskowe, które potwierdzają wysoką jakość materiałów budowlanych są coraz powszechniejsze. Świadomość tych zmian niesie także konieczność aktualizacji wiedzy, informacji czy wymagań stawianych zielonemu budownictwu. Wiele osób ma coraz większą świadomość tego, czym charakteryzują się zrównoważone obiekty i jakie efekty przynosi wprowadzanie ekologicznych rozwiązań. Ciągle jednak potrzebna jest nowa wiedza. Swoimi doświadczeniami, praktykami i rozwiązaniami dzieli się organizacja PLGBC, która zaproponowała Katalog Szkoleń.

W programie autorskich szkoleń PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami i trenerami połączyło trzy filary – społeczne, ekonomiczne i środowiskowe oddziaływania zielonego budownictwa. Wśród tematów przygotowano m.in. aktualne zagadnienia trendów i ich wpływu na budownictwo, ABC zielonego budownictwa, fizykę budowli zrównoważonych, środowisko materiałów budowlanych, kwestie efektywności energetycznej czy zrównoważonego rozwoju w biznesie. Poza zdobytą nową wiedzą, można rozwinąć swoje umiejętności przygotowujące m.in. do egzaminów dla asesorów systemów certyfikacji wielokryterialnej, jak certyfikacja LEED, BREEAM oraz WELL Building Standard. Firmy z kolei mogą skorzystać z indywidualnej oferty premium na szkolenia dedykowane. Propozycję różnorodnych szkoleń PLGBC kieruje do architektów i projektantów, deweloperów, inwestorów, producentów materiałów budowlanych, samorządowców oraz organizacji pozarządowych.

Warto zauważyć, że doskonalenie poprzez szkolenia jest ważnym elementem zarządzania zasobami ludzkimi w firmach. Nakłady poniesione na szkolenia traktowane są jako inwestycja w kapitał ludzki. Zdobycie nowych umiejętności przez zespół, to szansa dla firm na rozwój organizacji, wyróżnienie się na rynku i zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Więcej informacji na temat szkoleń znajduje się na stronie www.plgbc.org.pl.

 


0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz