Kinnarps nowy

Avestus Real Estate wybrał wykonawców Imagine

Biurowiec Imagine
Avestus Real Estate wyłonił firmy, które będą odpowiedzialne za realizację inwestycji biurowej Imagine w Łodzi.

W Łodzi u zbiegu ul. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza powstaje biurowiec Imagine. Wykonawcą tego kompleksu będzie Eiffage Polska Budownictwo SA, zaś realizacją naziemnego garażu wielopoziomowego zajmie się firma GOLDBECK sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie marca br. Będzie je koordynował zespół Avestus Real Estate. W ramach planowanej inwestycji powstanie nowoczesny kompleks biurowy. Będzie on składał się z trzech budynków (dwóch 6-kondygnacyjnych) Na łódzki rynek dostarczy on 14 800 mkw. powierzchni biurowej, 2400 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz naziemny garaż oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych. Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przystępując do realizacji Imagine postawiliśmy na system generalnego wykonawstwa, powierzając prace dwóm wyspecjalizowanym firmom, które odpowiedzialne będą za przygotowanie różnych elementów kompleksu. W naszych działaniach zawsze kierujemy się efektywnością, dlatego też uznaliśmy, że w przypadku inwestycji Imagine tego rodzaju rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie i przełoży się na sukces projektu. Cieszymy się, że zespół doświadczonych profesjonalistów firmy Eiffage Polska Budownictwo, znany nam już dzięki wspólnej realizacji kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie, będzie jednym z naszych partnerów także na budowie Imagine. Również drugi partner – GOLDBECK, jest niekwestionowanym liderem w zakresie naziemnych konstrukcji garażowych, posiada wieloletnie doświadczenie i imponującą liczbę zakończonych sukcesem inwestycji w całej Europie, co utwierdza nas w przekonaniu o słuszności wyboru. Zakładamy, że prace budowlane w ramach całego projektu potrwają około 16 miesięcy i w drugiej połowie 2019 r. kompleks Imagine przyjmie pierwszych najemców – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Director Poland, Avestus Real Estate.

W biurowcu Imagine zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie. Obiekt będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Projekt biurowca przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmie się firma Colliers International. Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczną się w marcu br. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano natomiast na przełom II i III kwartału 2019 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz