Interbiuro - duży

„CHWYT-ZA-CHWYT” na placu Europejskim

Plenerowa galeria Art Walk
Plenerowa galeria Art Walk
Na placu Europejskim można oglądać ekspozycję prac Oli Munzar zatytułowaną „CHWYT-ZA-CHWYT. Krótka historia chwytania rzeczy”.

Firma Ghelamco Poland oraz Fundacja Sztuka w Mieście we współpracy z Targami Rzeczy Ładnych zapraszają na nową wystawę w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim. Do 11 maja będzie w niej gościć wystawa prac Oli Munzar zatytułowana „CHWYT-ZA-CHWYT. Krótka historia chwytania rzeczy”. Na wystawie można zobaczyć elementy wyposażenia, które na co dzień są niezauważane, chociaż stanowią ważną część każdego domu. Mowa o uchwytach do mebli, które są istotnym detalem we wnętrzach i tworzą rodzaj estetycznej oprawy. Warszawska architektka wnętrz Ola Munzar zaprojektowała rodzinę uchwytów (gałki, uchwyty, relingi) o zróżnicowanej formie. 

Ekspozycja ma zwrócić uwagę na uchwyty i przedstawić je w kontekście narracji z zakresu historii sztuki i studiów nad fizjologią ludzkiego ciała. W "krótkiej historii o chwytaniu rzeczy" zawarto kilka cech wyróżniających nasz gatunek i podkreślono jednocześnie fizyczną naturę chwytanych przez ludzi rzeczy. Na przykładach zaprezentowane są interakcje, które zachodzą pomiędzy dłońmi a użytkowanymi obiektami. Warty podkreślenia jest również kontekst wiedzy o ergonomii, charakterystyce i działaniu przedmiotów oraz jej wymiany pomiędzy projektantem a rzemieślnikiem, który ostatecznie wykonuje rzeczy, czyniąc je możliwymi do pochwycenia.

Wystawa została zrealizowana przez fundację Sztuka w Mieście we współpracy z Targami Rzeczy Ładnych jako projekt związany z promocją polskich twórców dizajnu. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra