Forbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Cambridge Innovation Center za dwa lata w Varso

Varso - wizualizacja
Varso - wizualizacja
Varso ma pierwszego najemcę. Jest nim kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center. Warszawa będzie drugim miastem w Europie (po Rotterdamie), w którym będzie obecny CIC.

Cambridge Innovation Center (CIC) to amerykańska organizacja, która rozwija międzynarodową sieć kampusów wspierających rozwój firm. Jeden z jej oddziałów powstanie w Warszawie już za ok. dwa lata. Będzie on zlokalizowany w Varso. W realizowanej przez HB Reavis inwestycji CIC wynajął blisko 14 000 mkw. Kampus naukowo-technologiczny zajmie ok. 30 proc. powierzchni dostępnej w budynku Varso 2 (jeden z trzech wchodzących w skład kompleksu). W partnerstwo z CIC HB Reavis zainwestował 45 mln euro. Niezależnie od obecności CIC w budynkach HB Reavis, deweloper będzie nadal rozwijał własną platformę coworkingową HubHub, która działa już w Warszawie i Bratysławie.

Cambridge Innovation Center wywodzi się z Bostonu. Tworzy on tzw. „społeczności innowacji”, czyli kampusy dedykowane start-upom, funduszom venture capital, innowacyjnym inicjatywom dużych firm. Przedsiębiorcy mogą korzystać z programów edukacyjnych, wydarzeń, a do swojej dyspozycji mają m.in. biura, laboratoria oraz inną infrastrukturę naukowo-technologiczną. Od początku swojego istnienia CIC zapewniło wsparcie blisko 5000 start-upom. W kampusach CIC realizowane są też liczne projekty czołowych, globalnych firm technologicznych. Współpraca z HB Reavis jako strategicznym inwestorem i liderem rynku nieruchomości komercyjnych, umożliwi nam znaczące przyśpieszenie rozwoju kampusów na całym świecie. Środki pozyskane w wyniku partnerstwa pozwolą nam także na pozyskanie najlepszych ekspertów, którzy pomogą nam w zarządzaniu tym przedsięwzięciem w kolejnej fazie ekspansji – skomentował Tim Rowe, założyciel i prezes zarządu CIC.

Współpraca HB Reavis i CIC ma w dalszej perspektywie wiązać się z rozwojem także na rynku brytyjskim, w Berlinie, Frankfurcie oraz innych miastach Europy. HB Reavis przysługuje również miejsce w zarządzie CIC. Partnerstwo z Cambridge Innovation Center to część strategii łączenia sił z najlepszymi specjalistami w dziedzinie innowacji i kreowania przestrzeni pracy. Naszym wspólnym celem jest tworzenie wyjątkowych miejsc dla firm różnej wielkości. Warszawski oddział CIC będzie pierwszym przedsięwzięciem, które razem zrealizujemy, zaprojektowanym tak, aby stworzyć przyczółek do dalszego rozwoju takich kampusów w Europie – powiedział Marian Herman, prezes zarządu HB Reavis.

Varso to obecnie największa inwestycja realizowana w centrum Warszawy. W sąsiedztwie Dworca Centralnego powstają trzy budynki, w tym 310-metrowy wieżowiec. Docelowo Varso zaoferuje 144 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Zakończenie budowy zaplanowano na lata 2019-2020. 

 


0.0
Tagi: Ghelamco Varso
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra