Nowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoGTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoKart Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoRIS Kotes logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Potencjał inwestycyjny Krakowa

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Stolica Małopolski to miejsce atrakcyjne inwestycyjnie. W 10-stopniowej skali Kraków otrzymał 7,1 pkt. Jego potencjał inwestycyjny zbadały Antal i CBRE.

Chęć przeniesienie biznesu do Krakowa deklaruje aż 12 proc. przedsiębiorców. Czym stolica Małopolski przyciąga inwestorów? Jak wynika z opracowanego przez Antal i CBRE raportu „Potencjał inwestycyjny Krakowa” atutami miasta są m.in. duża dostępność wykwalifikowanych pracowników czy drugi co do wielkości rynek nowoczesnych powierzchni biurowych. Kraków klasyfikowany jest na najwyższych miejscach w europejskich i ogólnopolskich rankingach, jako miejsce atrakcyjne inwestycyjnie. Dynamiczny rozwój biznesu i duża liczba firm już obecnych na rynku, przekładają się na rosnące zapotrzebowanie kadrowe oraz intensywną eksploatację rynku kandydata. Poza podażą lokalnych absolwentów, zwiększa się zainteresowanie Krakowem ze strony kandydatów z innych części kraju. Ważnym argumentem relokacji jest już nie tylko oferta kulturalna miasta, ale właśnie prężenie rozwijający się rynek pracy – mówi Sebastian Wysocki, menedżer oddziału Antal w Krakowie.

Kraków przyciąga międzynarodowy biznes przede wszystkim dzięki dostępności wykwalifikowanych specjalistów. Stolica Małopolski ma najwyższy w Polsce potencjał edukacyjny, który wiąże się z dostępnością przyszłych pracowników. W badaniu przeprowadzonym przez Antal, respondenci ocenili wskaźnik zaplecza edukacji wyższej w Krakowie na poziomie 8,8 pkt. W 10-stopniowej skali. Obecnie w Małopolsce uczy się ponad 160 tys. studentów. W Krakowie co roku studia kończy ok. 50 tys. absolwentów, z których ponad 13 tys. to absolwenci szkół technicznych (dla porównania w Warszawie ponad 7 tys.). Najwięcej specjalistów kształci się w obszarze finansów, kolejno lingwistyki oraz IT.

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: CBRE Kraków
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra