Assa Abloy

Dzień Ziemi na placu Europejskim

Plac Europejski
W niedzielę na placu Europejskim nie zabraknie atrakcji. Są one związane z Międzynarodowym Dniem Ziemi.

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem walki z plastikowymi odpadami. Co roku na wysypiska trafiają tony śmieci. Wiele z nich możemy znaleźć także na trawnikach, skwerach i w parkach. Warto więc uświadamiać sobie jaką wartością jest czysta przestrzeń miejska. Okazji, by się o tym przekonać dostarczy wydarzenie organizowane w niedzielę 22 kwietnia na placu Europejskim przy Warsaw Spire.

Podczas obchodów Dnia Ziemi na placu Europejskim ogrodnicy amatorzy będą mogli wziąć udział w drużynowym konkursie na najciekawszą aranżację miejskiej donicy. Uczestnicy tej rywalizacji samodzielnie wykonają drenaż, usypią podłoże, dobiorą i posadzą rośliny. Ich praca zostanie nagrodzona. Członkowie wszystkich drużyn zobaczą panoramę Warszawy z 41. piętra Warsaw Spire, a najlepsza grupa otrzyma kosz pełen kwiatów i ziół.

To nie koniec planowanych atrakcji. Z okazji Dnia Ziemi odbędą się również otwarte warsztaty ogrodnicze. Podczas nich będzie można dowiedzieć się jak ozdabiać skrzynki, donice i rabaty przy pomocy własnoręcznie przygotowanych otoczaków, a także zasiać własne rośliny i zabrać je do domu.

W najbliższą niedzielę po zimowej przerwie zostaną również uruchomione fontanny przy Warsaw Spire. Będzie to oficjalna inauguracja sezonu letniego na placu Europejskim.

 

Dzień Ziemi na placu Europejskim

Niedziela (22 kwietnia), godz. 11-14, wstęp wolny

Aktualne informacje na temat wydarzenia: http://bit.ly/dzien-ziemi-plac-europejski

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz