bcb wrzesień 2020

Gimnastyczka ozdobą lobby w Q22

"Gimnastyczka" w lobby biurowca Q22
Rzeźba Jerzego Kędziory ozdobiła lobby biurowca Q22.

Sztuka jest ważnym elementem budowania wizerunku nieruchomości (więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Art branding, czyli mariaż sztuki z przestrzenią komercyjną). Przykładem biurowca, który zaimplementował sztukę w swoje wnętrza jest warszawski Q22. Lobby tego obiektu ozdobiła balansująca rzeźba wykonana przez uznanego na świecie polskiego artystę Jerzego Kędziorę. Sztuka i wszelkie przejawy artystycznej działalności są ważnym elementem wpływającym na rozwój społeczności oraz ośrodków miejskich. Sztuka powoduje, że przestrzenie stają się o wiele bardziej atrakcyjne. Sztuka zaskakuje, edukuje i integruje. Nasze nieruchomości stanowią ważne elementy tworzące krajobrazy miast, a biurowiec Q22 to jedna z biznesowych wizytówek Warszawy, chcemy więc kreować miejsca o dużej wartości dodanej zarówno dla naszych najemców, jak i dla miasta – mówi Anna Duchnowska z firmy Invesco Real Estate, która jest właścicielem budynku Q22.

Prace Jerzego Kędziory znajdują się w wielu miastach na całym świecie. Jego rzeźbę można podziwiać również w lobby budynku Q22, który zlokalizowany przy warszawskiej Alei Jana Pawła II. Rzeźbę wybraliśmy wspólnie z najemcami naszego budynku – mówi Anna Duchnowska. Chcemy, aby stanowiła atrakcję zarówno dla pracowników Q22, jak i mieszkańców miasta stąd zapraszamy warszawiaków, aby przechodząc obok budynku Q22 zwrócili uwagę na umieszczoną w lobby „Gimnastyczkę” Pana Jerzego Kędziory – dodaje.

O konkursie, w którym najemcy tego biurowca wybierali, jaka instalacja artystyczna pojawi się w atrium Q22 pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku (Jaka rzeźba ozdobi atrium biurowca Q22?). Do finału zostały wówczas wybrane takie prace jak „Kwarc” autorstwa Tomasza Górnickiego, „Kinetyczna instalacja artystyczna” autorstwa Izabeli Bołoz i wspomniana już „Gimnastyczka” autorstwa Jerzego Kędziory.

 


5.0
Tagi: Q22
Napisz pierwszy komentarz