Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego

Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków w Krakowie - wizualizacja
Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków w Krakowie - wizualizacja
Grupa Mota-Engil buduje dla firmy Selvita S.A. Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków. Nowoczesny obiekt badawczy powstaje przy ul. Podole w Krakowie.

Firma Selvita jest jedną z największych w Europie firm biotechnologicznych zajmujących się badaniami nad nowymi lekami onkologicznym. W sąsiedztwie jej obecnej siedziby powstaje właśnie nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe. Generalnym wykonawcą obiektu jest Mota-Engil Central Europe

Na realizację inwestycji Mota-Engil Central Europe ma 15 miesięcy. W tym czasie powinien powstać 6-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowego z garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu oraz magazynami zewnętrznymi. Powierzchnia całkowita obiektu będzie wynosić ok. 10 000 mkw. Budynek będzie posiadał instalacje spełniające wysokie rygory bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu materiałów o odpowiednich parametrach pomieszczenia laboratoryjne będą spełniały najwyższe wymagania higieniczno-sanitarne. 

Współpraca z firmą biotechnologiczną, specjalizującą się w realizacji innowacyjnych projektów badawczych doskonale wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji działalności firmy. Jako Grupa Mota-Engil mamy bardzo szerokie doświadczenia w realizacji skomplikowanych i imponujących przedsięwzięć kubaturowych w Europie. Współpraca z Selvita S.A. pozwala nam poszerzyć naszą ofertę skierowaną do klienta komercyjnego w Polsce, ale daje też coś więcej – przywilej wzięcia udziału w przedsięwzięciu o doniosłej misji społecznej. Skuteczne terapie przeciwnowotworowe stanowią bowiem jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny – mówi Piotr Bienias CFO Mota-Engil Central Europe. 
Docelowo na terenie nieruchomości powstać ma kompleks laboratoryjno-biurowy, który będzie składać się z trzech budynków. Inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy, z których pierwszym jest budowa realizowana przez Mota-Engil Central Europe.

Dostęp do wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnych jest jednym z kluczowych wymagań Selvity na drodze do budowy jednej z największych w Europie firmy drug discovery. Wynajmujemy obecnie ok. 4500 mkw. przestrzeni badawczej w ośrodkach laboratoryjnych w Krakowie i Poznaniu. Planujemy rozwijać się głównie w tej pierwszej lokalizacji, a w realiach polskiego rynku nieruchomości laboratoryjnych gwarantuje nam to jedynie budowa nowego obiektu. Z pewnością będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków na terenie kraju – tłumaczy Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i wiceprezes zarządu Selvity.
 
Siedziba firmy Selvita S.A. znajduje się obecnie w Jagiellońskim Centrum Innowacji przy ul. Bobrzyńskiego. Na realizację własnego obiektu laboratoryjno-biurowego pozyskała ona dotację w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

 


2.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
mantra