Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Business Park Grunwald już zmodernizowany

Business Park Grunwald po modernizacji
Zakończyła się modernizacja obiektu biurowo-magazynowego Grunwald Business Park w Poznaniu. Projekt w imieniu właściciela, Spółki Park przeprowadziła firma NAI Estate Fellows.

Obiekt biurowo–magazynowy Business Park Grunwald znajduje się w przemysłowej strefie dzielnicy Grunwald w Poznaniu. Jest to miejsce dobrze skomunikowana z obwodnicą (S11, A2), a także z centrum miasta (komunikacja miejska). Atutem lokalizacji jest także bliskość lotniska. Obiekt należy do Spółki Park. Zajmuje on niemal 9 ha gruntu, na którym znajdują się hale magazynowe, magazynowo-produkcyjne oraz powierzchnie biurowe. Po zakupie Business Park Grunwald, Spółka Park systematycznie modernizowała hale i przylegające do nich biura. Powierzchnie biurowe są dostosowywane do potrzeb zarówno małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Spółka Park przeprowadziła również modernizację biurowca z początku lat 70-tych. Jest to obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Budynek zyskał nowoczesną elewację, nowe wnętrza wraz z wyposażeniem w nowoczesne urządzenia i instalacje. W ramach prac modernizacyjnych budynek został wyposażony w dwa szyby windowe, instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją, instalację klimatyzacyjną itd. Biurowiec spełnia wymogi energetyczne przewidziane normami dla roku 2020. Na parterze znajdują się wspólna recepcja i kantyna, a na poziomie -1 – zaplecze dla rowerzystów. W przygotowaniu projektu Spółce doradzała NAI Estate Fellows Poznań sp. z o.o.

Budynek został przygotowany dla najemców w bardzo elastycznej aranżacji, pozwalającej na podział powierzchni na dowolne moduły. Projekt okazał się dużym sukcesem – wynajęty został w całości do czasu zakończenia prac budowlanych. Najemcy docenili estetykę i wysoką jakość wykonania, a także otwartość na ich potrzeby – mówi Justyna Wasiak, manager ds. wynajmu i sprzedaży poznańskiego oddziału NAI Estate Fellows. Wkrótce realizowane będą kolejne projekty na pozostałych do zabudowy hektarach.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra