Assa Abloy

Zieleń we wnętrzu biura

|
Materiały prasowe biura everspace
Wystrój wnętrz wpływa na wydajność, efektywność i motywację pracowników. Podczas aranżowania biura warto postawić na biophilic design, skupiający się na budowaniu uczucia więzi z naturą.

Biophilic design jest trendem, który wkomponowuje naturę w elementy wystroju budynku lub pomieszczenia. Roślinność zaaranżowana w różnych kompozycjach wpływa m.in. na redukcję poziomu stresu, zwiększoną pomysłowość i intensywność pracy, a także związane z nią pozytywne odczucia. Taka stylistyka oddziałuje na zmysły: czujemy się swobodniej i pewniej, praca przynosi więcej satysfakcji.

 

Więcej niż trend

Najpopularniejszymi roślinami doskonale wkomponowującymi się w przestrzeń biurową są np.: dracena, palmy oraz  niezwykle modne Philodendrony, zwane potocznie Monsterami. Rozstawienie w donicach czy umocowanie ich w wertykalnych ogrodach, nada biurom designerskiego charakteru. Nie tylko wzbogacą one estetykę wnętrz, ale także wpłyną na jakość pracy i samopoczucie pracowników.

 

Uważam, że biophilic design to coś więcej niż przejściowy trend. Odchodzimy od chłodnych, ascetycznych biur, jesteśmy już zmęczeni wszechobecnym przemysłem i chętnie sięgamy po naturalne materiały. Pozwalają one tworzyć przyjazne przestrzenie, w których każdy czuje się swobodnie, a praca staje się przyjemnością - wyjaśnia Dariusz Wicher, Dyrektor Handlowy Everspace.

 

Design inspirowany naturą

Elementy natury nie muszą być jedynymi elementami wystroju wnętrza w trendzie biophilic design. Wystroju mogą również dopełnić motywy roślinne czy zarysy krajobrazów we wzorach, np. zdobiących ściany. To idealne zastosowanie dla sal spotkań, ponieważ sprzyja koncentracji. Naturalne materiały, z częściowym lub całkowitym wykorzystaniem drewna, nadadzą poczucia relaksu i komfortu użytkowania. Świetną propozycją, która sprawdzi się we wnętrzach biurowych, mogą być meble firmy Marbet Style, Noti, Nowy Styl Group dostępne w ofercie Everspace. Warto zadbać również o kolorystykę pomieszczenia, by było jasne, ciepłe i barwami nawiązujące do świata przyrody.


5.0
Napisz pierwszy komentarz