Interbiuro - duży

Sąsiad katowickiego spodka ma pierwszych pracowników

|
Biurowiec .KTW I w Katowicach
Biurowiec .KTW I w Katowicach
W czerwcu oficjalnie rozpoczął działalność biurowiec .KTW I, zrealizowany przez firmę TDJ Estate, który znajduje się w sąsiedztwie ikonicznego katowickiego Spodka.

Wraz z rozpoczęciem budowy kompleksu, wszczęto również proces komercjalizacji biurowca .KTW I. Aktualnie codziennie jego próg przekracza niemal pół tysiąca osób. Liczba ta jednak ciągle wzrasta, ponieważ do budynku stale wprowadzają się nowi najemcy, którzy prowadzą intensywne procesy rekrutacyjne. Do ich grona można już zaliczyć takie firmy jak: Fujitsu, Teleperformance, EY, TDJ S.A. i Gastromall Group.


Ostatnią inwestycją w biurowcu jest 530 mkw. powierzchni na 8 poziomie budynku, wykończone dla Banku Handlowego w Warszawie S.A. W październiku zacznie funkcjonować tam oddział Citigold, przeznaczony do obsługi klientów private banking. Rozmowy z przyszłymi najemcami na najem długoterminowy są już o krok od finalizacji.


Największym dotychczasowym dzierżawcą jest Fujitsu Global Service Delivery Unit (GSDU), japońska firma zajmująca się dostarczaniem usług i produktów dla Fujitsu oraz klientów z całego świata. Swoje oddziały posiada również w Rosji, Portugalii, na Filipinach, w Malezji, Indiach i Kostaryce. GSDU zajęło biura znajdujące się na dwóch z czterech kondygnacji.

Pierwszymi, którzy pojawili się w czerwcu w .KTW I, byli pracownicy EY. W biurze znajdującym się na 7. piętrze pracuje obecnie ok. 130, zajmujących się szeregiem usług audytowych, doradczych, prawnych oraz księgowych. Od lipca w budynku działa również lokal gastronomiczny City Break – autorski koncept Gastromall Group dedykowany dla kompleksu .KTW.


Czujemy się już częścią tej społeczności, która skupiona jest wokół budynku .KTW I; pracowników, mieszkańców Katowic, gości Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego – mówi Piotr Niemiec, właściciel Gastromall Group.


Firma Teleperformance Polska, która ulokowała swoją drugą polską siedzibę na 2. poziomie .KTW I, odpowiada za wsparcie produktów jednego z najbardziej znanych producentów elektroniki użytkowej (komputerów, tabletów, smartfonów itp.). W drugiej połowie września pracownicy spółek TDJ zajmą biuro na 6. kondygnacji .KTW I. Do tego piętra przynależy również przestronny taras widokowy.

 


5.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Mati :
No nieźle
12 października 2018 16:39