Kinnarps nowy

Colliers International zarządcą Bałtyku

|
Poznański biurowiec Bałtyk
Poznański biurowiec Bałtyk
Wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości inwestycyjnych została zarządcą poznańskiego biurowca Bałtyk.

Biurowiec, którego otwarcie miało miejsce w czerwcu 2017 r., zlokalizowany jest na poznańskich Jeżycach. Na szesnastu kondygnacjach mieści się 15 000 mkw. powierzchni. Przede wszystkim jest to obszar biurowy, który zajmuje 80 proc. budynku (12 000 mkw.). Oprócz nich w inwestycji można odnaleźć lokale handlowo-usługowe oraz restaurację umieszczoną na 15. piętrze.

 

Mimo swojej krótkiej historii Bałtyk już zdążył wpisać się na mapę najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w Polsce. Jego niezwykła architektura i lokalizacja w centrum miasta sprawiają, że obiekt ma ogromny potencjał i cieszy się dużą renomą wśród najemców. Cieszymy się, że będziemy odpowiadać za zarządzanie jedną z poznańskich ikon architektonicznych — mówi Agnieszka Krzekotowska, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Colliers International.

 

Swoją niepowtarzalną architekturę budynek zawdzięcza projektowi budynku przygotowanemu przez holenderską pracownię MVRDV, który powstał we współpracy z rodzimym biurem architektonicznym Natkaniec Olechnicki Architekci. Dzięki oryginalnej sylwetce obiekt zdobył tytuł Bryły Roku 2017. Autorzy projektu inspirowali się okoliczną zabudową oraz architektoniczną ikoną Poznania – bryłą modernistycznego Okrąglaka autorstwa architekta Marka Leykmana. Nieprzypadkowa nazwa biurowca nawiązuje do funkcjonującego niegdyś w tym miejscu założonego w latach 20. XX w. kina Bałtyk. Przed obiektem znajduje się plac Przystań, na którym odbywają się pokazy kina letniego, koncerty, wystawy i spektakle.

 

Inwestorami obiektu są firmy Garvest Real Estate oraz Grupa Kapitałowa VOX.


2.0
Napisz pierwszy komentarz