bcb wrzesień 2020

Spark C będzie zarządzany przez Colliers International

|
Spark C, fot. materiały prasowe
Spark C, fot. materiały prasowe
Do nieruchomości komercyjnych zarządzanych przez Colliers International dołączył warszawski biurowiec Spark C.

Budynek należy do składającego się z 3 obiektów kompleksu Spark, położonego w warszawskiej dzielnicy Wola, przy skrzyżowaniu ul. Okopowej i al. Solidarności.

Spark C to ok. 13 000 mkw. powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji znajduje się 86 miejsc parkingowych. Funkcję dewelopera i generalnego wykonawcy pełniła Skanska, która jednocześnie jest głównym najemcą obiektu. Firma ta słynie z wprowadzania innowacyjnych technologii, czego rezultat stanowi fakt, że Spark to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej budynek posiadający dedykowaną aplikację mobilną i platformę internetową. Do innych nowoczesnych udogodnień zastosowanych na terenie obiektu należy np. możliwość autoryzacji wejścia do budynku za pomocą smartfona czy system parkingowy, który rozpoznaje tablice rejestracyjne i informuje kierowców o wyznaczeniu odpowiednich miejsc, w których mogą postawić pojazd.

Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W założeniu ma spełniać również normy certyfikacji w standardzie WELL. Na jego terenie zastosowano rozwiązania, które pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim osób. Przykład stanowi m.in. inteligentny system zarządzania budynkiem, możliwość kontroli wysokości temperatury i natężenia światła, a także system nawilżania powietrza.

W grudniu 2018 r. właścicielem budynku została firma KGAL Investment Management GmbH & Co.


4.0
Napisz pierwszy komentarz