bcb wrzesień 2020

OFF Piotrkowska Center z nowymi budynkami

|
FERN OFFICE, fot. OPG Property Professionals
FERN OFFICE, fot. OPG Property Professionals
Kolejny etap rewitalizacji fabryki Ramischa w Łodzi. W ramach inwestycji OFF Piotrkowska powstaną dwa nowe obiekty.

Nadszedł kolejny etap rewitalizacji dawnych zakładów włókienniczych Franciszka Ramischa znajdujących się na terenie Łodzi. OFF Piotrkowska wzbogaci się o dwie nowoczesne inwestycje. Jedną z nich będzie energooszczędny budynek biurowo-handlowy FERN OFFICE – obiekt klasy A+, posiadający publiczny rooftop. W ramach drugiej inwestycji powstanie funkcjonalny parking, wyposażony w system pomagający w znalezieniu wolnych miejsc.

 

Projekt będzie kusił najemców swoją klasą, ale także ciekawym wnętrzem. Jednym z wyróżników budynku FERN OFFICE jest publiczny rooftop, pierwszy na ul. Piotrkowskiej. Otwarta przestrzeń dachu stanie się miejscem relaksu dla mieszkańców. Zaplanowano tam m.in. klub muzyczny, restaurację i miejsce odpoczynku z leżakami. Brama budynku od strony głównego deptaka ma być wysoka na trzy kondygnacje, a w oddali będzie można dostrzec pozostałości po dawnej fabryce z odrestaurowaną cegłą. Przestronna recepcja przywita ciekawym oświetleniem oraz dwukondygnacyjną ścianą wykonaną z żywej roślinności. W budynku przewidziana jest także powierzchnia handlowo-usługowa. Całkowita przestrzeń użytkowa oferowana przez FERN OFFICE to 8000 mkw.

 

Powstanie również funkcjonalny parking dla najemców oraz gości. Sześciokondygnacyjny obiekt będzie posiadał 222 miejsca parkingowe, w tym m.in. stanowiska przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, dla rodzin z dziećmi oraz 10 stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Na parkingu przewidziano zamontowanie systemu ułatwiającego wyszukanie wolnych miejsc postojowych. Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest pod koniec 2021 r.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz