Tork

Łódź przekroczy pół miliona mkw. powierzchni biurowej

|
Łódź, ul. Piotrkowska, fot. lic. Wikimedia Commons
Łódź, ul. Piotrkowska, fot. lic. Wikimedia Commons
Fuzja, Nowe Centrum Łodzi, HI Piotrkowska czy Monopolis to projekty biurowe, które realizowane są aktualnie w Łodzi.

Jak wynika z danych firmy Walter Herz, Łódź dysponuje dziś 475 000 mkw. powierzchni biurowej. Wkrótce te zasoby mają się powiększyć o kolejne biurowce. Jak przewidują wykonawcy, w sumie na rynek biurowy Łodzi będzie składać się ponad 500 000 mkw. powierzchni. Jeszcze w tym roku ma zostać ukończonych kilka inwestycji, m.in. pierwszy budynek kompleksu Monopolis, którego powierzchnia wyniesie 8600 mkw. oraz Imagine A&B. Ten z kolei dostarczy miastu ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Oprócz budynków na etapie ukończenia, w sercu Łodzi powstaje także wielofunkcyjna inwestycja Fuzja. W jej skład wchodzić będzie 20 budynków o różnym przeznaczeniu, z czego 14 to zaadoptowane obiekty historyczne.

 

Ekspert z Walter Herz informuje, że w Łodzi zmniejsza się liczba pustostanów, a rośnie zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię. Takie potrzeby zgłaszają głównie firmy oferujące usługi biznesowe. Większe zapotrzebowanie na biurowce może być wynikiem rozwoju sektora mieszkaniowego oraz rozbudowy i modernizacji dróg.

 

Na terenie aglomeracji prowadzone są także duże, miastotwórcze projekty, jak Nowe Centrum Łodzi. Decydujące znaczenie dla rozwoju segmentu biurowego w mieście ma także szeroki dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz niższe w porównaniu z innymi regionami stawki czynszu, kształtujące się w przedziale 11,5 – 13,5 euro/mkw./miesiąc – dodaje Mateusz Strzelecki z Walter Herz.

 

W ofercie biurowej Łodzi można znaleźć wiele loftowych wnętrz, co jest wynikiem adaptacji dawnych fabryk. Dzięki realizacji projektów z zakresu budownictwa biurowego, pozycja miasta stale umacnia się wśród największych centrów biznesowych Polski.

 


1.0
Tagi: Walter Herz
Napisz pierwszy komentarz