Kinnarps nowy

Elektroodpady przerabiane na pieniądze

|
Zakończyła się akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”
Zakończyła się akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”
Tegoroczna edycja akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” zorganizowanej od 27 maja do 14 czerwca w Warszawie, zebrała prawie 27 ton elektroodpadów w prawie 100 obiektach komercyjnych (w większości biurowcach).

Wynik akcji okazał się być trzykrotnie wyższy niż w 2018 r. Udział w przedsięwzięciu wzięło 10 firm działających w branży nieruchomości komercyjnych: BNP Paribas Real Estate Poland, Grupa Capital Park, Colliers International, Cushman & Wakefield, Golden Star Estate, Golub GetHouse, Knight Frank, JLL, NAI Estate Fellows oraz Platan Group.

 

Uzyskany dochód z odzyskanych surowców zostanie przekazany na cele charytatywne. Działanie to jest powtarzane od 2012 r w myśl przyjętej już zasady tego projektu. Tegoroczną zbiórkę przedmiotów elektrycznych przeprowadziło Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON, które w tym roku było także beneficjentem akcji. Uzyskane pieniądze Stowarzyszenie szacuje na 30 000 zł i przeznaczy na rehabilitację społeczną oraz zawodową osób niepełnosprawnych.

 

Tegoroczna zbiórka została zorganizowana w nowej formule ElectroTrashChallange, która swoim charakterem nawiązywała do popularnej w social mediach akcji TrashChallange. Po raz pierwszy w historii, organizatorzy przeliczyli ilość uzyskanych materiałów do utylizacji z poszczególnych obiektów i wyłonili zwycięzce. Najemcy biurowca Rondo 1 okazali się najbardziej ekologiczni i zaangażowani
w sprawę.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz